O yuncuların güvenli limanı Steam oyun fiyatlarını arttırdı

O yuncuların güvenli limanı Steam oyun fiyatlarını arttırdı

Döviz kurundaki yükseliş, ülkemiz için en büyük problemlerden biri . Birçok gelişmekte olan ülkenin olduğu gibi, ithalatın çok önemli bir yere sahip olduğu Türkiye, her döviz artışının bedelini milyarlarca lira ile ödemek zorunda kalabiliyor.

Bakıldığı zaman geçtiğimiz senenin bugününde 8,52-TL civarı bir fiyattan değerlenen dolar kurunun bugünkü değeri ise 17,94-TL. Bakıldığında doların son bir senede iki katından fazla bir değere ulaşmış olması, birçok ürünün de zamlanmasına neden oldu. Ancak bugüne kadar Türk oyun piyasası için adeta fedakarlık yaparak oyun fiyatlarını arttırmayan Steam Türkiye, bu duruma daha fazla dayanamadı ve bugün itibariyle oyun fiyatlarında artışa gitmeye başladı.

Steam yaz indirimleri 2020

Oyunseverlerin de fark edeceği üzere, zam şimdilik oyunların birçoğuna uygulanmış değil. Ancak bir kere güncellenmeye başlayan fiyatların tüm oyunları kapsayıncaya kadar durmayacağı düşünülüyor. Bu sebeple eğer bir oyun satın almak istiyorsanız, bunu ertelememenizde fayda var.

Steam yaz indirimleri 2020

Öte yandan Steam’in bu zamlarının yine de oyunların ABD ya da Avrupa satış fiyatlarının baz alınarak yapılmadığını da hatırlatalım. Yani örneğin Amerika Birleşik Devletleri’nde 60 dolar karşılığında satılan Marvel’s Spider-Man Remastered’ın fiyatı 499-TL olarak belirlenmiş. Dolar kuru dikkate alındığında 1.080-TL’ye yakın bir fiyattan satılması gereken oyunun, yine de 500-TL’ye satılması, Steam oyunlarının hala oldukça makul fiyatlardan satıldığını gösteriyor.

Elon Musk bu alışkanlığından kurtulmak istiyor

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji