Obama Fransa'da cumhurbaşkanlığı adayı!

Obama Fransa'da cumhurbaşkanlığı adayı!

CNN'e konuşan organizatörlerden biri, "Bu tamamen çılgınca. Ancak güzel olan, bir kere bunu geçtiğiniz zaman bunun mümkün olabileceğini düşünmeniz. Onun Fransız olmaması kimin umrunda? O Barack Obama." ifadelerini kullandı.Grubun,...

CNN'e konuşan organizatörlerden biri, "Bu tamamen çılgınca. Ancak güzel olan, bir kere bunu geçtiğiniz zaman bunun mümkün olabileceğini düşünmeniz. Onun Fransız olmaması kimin umrunda? O Barack Obama." ifadelerini kullandı.

Grubun, haftasonu boyunca başkent Paris'in sokaklarına 500'den fazla Obama posteri astığı belirtilirken, kampanya ile ilgili bir de web sitesi kurdukları öğrenildi. Grubunun amacının ise Obama'nın adaylığı için internet üzerinden 1 milyon imza toplamak olduğu bildirildi.

"İNSANLAR BURADAKİ POLİTİKACILARDAN BIKTI"

İsminin sadece Antoine olarak anılmasını isteyen kampanya organizatörlerinden bir şaka olduğunu ancak insanlara bir şeyler göstermek istediklerini söyledi. Antoine, "İnsanların buradaki politikacılardan bıktıklarını göstermek istiyoruz. İnsanlar onlardan yoruldu ve bu şakayı sevdiler. Birçok skandalın arasında insanları eğlendiren bir kampanya oldu." şeklinde konuştu.

Seçimlerde oy verecek kimseyi bulamadıklarını, sadece Marine Le Pen'e oy vermemeleri gerektiğini bildiklerini belirten Antoine, "Le Pen'in yaptıklarından bıktık. Kime oy vereceğimizi bulamadık, sadece kime karşı oy kullanabileceğimizi bulduk. Bunları konuşurken de Obama'nın boşta olduğu aklımıza geldi." ifadelerini kullandı.

marine-le-pen.jpg

"OBAMA BUNU SEVECEKTİR"

Obama'nın kampanyayı duyması halinde seveceğini söyleyen Antoine, "Eğer Obama buna cevap verirse, karşılığında çok büyük bir reaksiyon olur. Onun bu tarz bir şeyi seveceğini düşünüyorum. Fransa'daki insanlar da, özellikle gençler, böyle bir durumda sevinirlerdi. Ancak tabii ki bizim teklifimize evet demeyecek." şeklinde konuştu.

Fransa'da Cumhurbaşkanlığı seçimleri 23 Nisan'da yapılacak. İlk turda yüzde 50'yi yakalayan aday olmaması durumunda, 7 Mayıs'ta en fazla oyu alan iki aday arasında ikinci tur oylaması yapılacak. Seçimlerin aşırı sağcı Ulusal Cephe'nin adayı Marine Le Pen, Cumhuriyetçilerin adayı Francois Fillon ve bağımsız liberal aday Emmanuel Macron arasında geçmesi bekleniyor.

francois-fillon.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya