Odatv''ye katliam çağrısı yapan müftü Meclis gündeminde! ''Katliam gerçekleşsin diye mi beklenmektedir?''

Odatv''ye katliam çağrısı yapan müftü Meclis gündeminde! ''Katliam gerçekleşsin diye mi beklenmektedir?''

Siirt Müftüsü’nün Odatv’ye ‘Charlie Hebdo’ göndermeli sözleri ve gericilerin ülke genelinde yılbaşı kutlayanlara yönelik baskıları Meclis’e taşındı.

Siirt İl Müftüsü Ahmet Altıok’un verdiği röportajda Charlie Hebdo Katliamı’nı örnek göstererek OdaTV’yi hedef gösterdiği sözleri Meclis’e taşındı. CHP’li Ali Şeker, konuya ilişkin olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergesi verdi. Şeker, Siirt İl Müftüsü Ahmet Altıok’un Hizbullah’a yakın haber organı İlke Haber Ajansı’na (İLKHA) verdiği röportajda Charlie Hebdo katliamını örnek göstererek OdaTV’yi alenen hedef gösterdiğini belirtti.

İLGİLİ HABER: Devletin müftüsü Hizbullah’ın yayın organına konuştu... Odatv’yi hedef gösterdi!

Siirt İl Müftüsü Ahmet Altıok şunları söylemişti: “Charlie Hebdo davasında olsun, Efendimiz döneminde Ka’b Bin Eşrefler olsun sürekli Müslümanları dilleriyle istihza ederek, alay ederek, kampanyalarla, bir takım algı operasyonlarıyla hakaret eden insanların hiçbirinin yanına kar kalmamış bu yaptıkları biliyorsunuz.”

Şeker, şu soruları yöneltti:

*Oda TV’yi hedef gösteren ve Charlie Hebdo katliamını örnek göstererek aleni katliam çağrısında bulunan Siirt İl Müftüsü Ahmet Altıok hakkında başlatılan herhangi bir idari ya da adli işlem var mıdır?

*Siirt İl Müftüsü Ahmet Altıok hakkında herhangi bir idari ya da adli işlem başlatılmadı ise bu işlemler için birilerinin bu çağrıyı görev kabul edip katliam gerçekleştirmesi mi beklenmektedir?

*OdaTV’ye ve çalışanlarına yönelik herhangi bir koruma işlemi başlatılmış mıdır?

'YILBAŞI KUTLAYANLAR DA HEDEF GÖSTERİLİYOR'
Öte yandan 2016 yılını 2017 yılına bağlayan gece İstanbul’da gerçekleştirilen Reina Katliamı’nı da hatırlatan CHP’li Şeker, son günlerde Türkiye’nin dört bir yanında yılbaşı kutlayanları hedef gösteren afişlerin asıldığını, bildirilerin dağıtıldığını ve okullarda yılbaşı kutlanmaması yönünde baskıların arttığını belirterek;

"Yılbaşını kutlayan vatandaşları alenen hedef gösteren afiş, bildiri ve söylemlere yönelik başlatılan herhangi bir adli ya da idari işlem var mıdır? Reina katliamı benzeri yeni bir saldırı ya da katliamın gerçekleştirilmemesi için alınan tedbirler nelerdir?” sorularının yanıtlanmasını istedi."

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv