OECD, Türkiye'yi 'rüşvetle mücadele' konusunda uyardı

OECD, Türkiye'yi 'rüşvetle mücadele' konusunda uyardı

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Türkiye'yi 'rüşvetle mücadele' konusunda uyardı. OECD, Türkiye'ye Ekim ayına kadar

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Türkiye'yi 'rüşvetle mücadele' konusunda uyardı. OECD, Türkiye'ye Ekim ayına kadar sorumluluklarını yerine getirmesi için mühlet verdi.

OECD, özellikle yabancılara rüşvetin engellenmesi konusunda etkili tedbirler almak ve yasaları güçlendirmek için Türkiye'ye ekim ayına kadar mühlet verdi.

Euronews'te yer alan habere göre OECD Çalışma Grubu, aksi takdirde Türkiye'ye 2020 yılında üst seviyede bir heyeti inceleme yapmak üzere gönderileceği uyarısında bulundu.

'2020 YILINDA ANKARA'YA ÜST DÜZEY HEYET GÖNDERİLECEK'

OECD tarafından yapılan açıklamada "Türkiye'nin sürekli olarak OECD Rüşvetle Mücadele Sözleşmesinde belirtilen kilit hususlara uymaması ve yurtdışı rüşvet mücadele kanunlarını uygulamaması sebebiyle, Ekim 2019'a kadar herhangi somut adım atılmaması halinde, Rüşvetle'i Mücadele Çalışma Grubu 2020 yılında Ankara'ya üst düzey bir heyet gönderecektir" ifadeleri kullanıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi