Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifi TBMM'de

Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifi TBMM'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada: ''Öğretmenlerimizin hak ettiği birçok yeniliği içeren bu yasal düzenleme inşallah en kısa sürede yürürlüğe girecektir. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifinin TBMM'ye sunulduğunu sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile duyurdu.

Erdoğan, yaptığı paylaşımda: "Buradan tüm öğretmenlerimize bir müjde vermek istiyorum. Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifimiz TBMM'ye sunuldu. Öğretmenlerimizin hak ettiği birçok yeniliği içeren bu yasal düzenleme inşallah en kısa sürede yürürlüğe girecektir. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerine yer verdi.

Mülakatta düşük puan alıp elenen öğretmen adayları tepki göstermişti

27 Aralık'ta yayımlanan sözleşmeli öğretmen sözlü mülakatlarının sonuçları sosyal medyada tartışma yaratmıştı. Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) yüksek puan alan, dereceye giren öğretmenlerin düşük mülakat notlarıyla elenmesi tepki çekmişti.

Sosyal medyada çok sayıda öğretmen adayı #mülakatahayır etiketiyle tepkilerini dile getirirken, halkın çoğunluğu ve muhalefetten pek çok isim de bu isyana destek olarak paylaşımlarında fikirlerini beyan etti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika