Okulları açmanın yeni yöntemi: Spor salonlarını ‘cuma namazına’ açtılar!

Okulları açmanın yeni yöntemi: Spor salonlarını ‘cuma namazına’ açtılar!

Erzurum'da camilerdeki yoğunluğun önüne geçmek için alınan kararla, belirlenen spor salonlarını cuma namazı için kullanıma açıldı.

 

Ezrurum’da Vali Okay Memiş başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıha Kurulu, koronavirüsün yayılmasının önlenmesi için bazı ek tedbir kararları aldı. Bu kapsamda, kentte özel ve resmi olarak eğitim veren gündüzlü Kuran kurslarının yıl sonuna kadar, yatılı Kur’an kurslarının ise 21 gün boyunca eğitimlerini uzaktan eğitim yoluyla sürdürmesi kararlaştırıldı.

CUMA İÇİN SPOR SALONLARI

Kent merkezi ve ilçelerde değişen hava koşulları nedeniyle kapalı alanların kullanılması zorunluluğu oluştuğundan, camilerdeki yoğunluğun önüne geçilmesi için cuma namazlarında belirlenen spor salonlarının ibadete açılması kararı alındı. İl ve ilçelerdeki camilerin yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile bazı okulların spor salonlarında cuma namazı kılınabilecek. Toplantıda, kent genelindeki anaokulu ve anasınıflarının faaliyetlerine ara verilmesi de kararlaştırıldı.

PANDEMİ CAMİİ'DE YAYILMIYOR MU?

Pandemi tedbirleri kapsamında okullar, restoranlar, sokağa çıkma yasakları gibi birçok tedbir alınırken, ibadethaneler için herhangi bir tedbir alınmamıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem