Okulları da kirlettiler! Meslek lisesi AKP bayraklarıyla donatıldı

Okulları da kirlettiler! Meslek lisesi AKP bayraklarıyla donatıldı

Avcılar'da Mehmet Emin Horoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin sınıflarına AKP bayrakları asıldı. Okulun bahçesine de AKP'nin seçim aracı park etti. Konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş,...

Avcılar'da Mehmet Emin Horoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin sınıflarına AKP bayrakları asıldı. Okulun bahçesine de AKP'nin seçim aracı park etti. 

Konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Devletin bütün imkanları referandumda EVET çıkması  için seferber edilmiş durumda. Rektörlerden valilere, spordan sanat dünyasına uzanan bir hatta, inanılmaz bir baskı oluşturuluyor. Evet kampanyası için devletin  bürokratlarını seferber ediyorlar. İşinden, aşından olmak istemeyenler istemese de bu saçma uygulamalara katlanmak zorunda kalıyor. 

Kural tanımazlığın bir örneği de Avcılar'da yaşanıyor. Öğrencilerin okulda olduğu saatte okulun önüne AKP seçim aracı getiriliyor.  Okul binasının duvarlarına ve sınıflarına da AKP flamaları asılıyor. Panikleyen ve EVET oyları istediği oranda çıkmayan AKP, tüm yasal ve etik kuralları ayaklar altına alıyor. Bu kural tanımazlık, panik halidir. AKP kaybedeceğini gördükçe hırçınlaşıyor" dedi.

unnamed-(1)-013.png

Yarkadaş, "Referandumda Evet çıkarsa, AKP yönetimi her yeri Avcılar'da olduğu gibi Parti Devleti'ne çevirecek. Okulu adeta Parti Okulu'na çevirmeleri de bir bakıma provadır" ifadesini kullandı.

unnamed-(4)-055.jpg

Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na önerge sunan Yarkadaş şu soruları yöneltti: 

''KİMİN TALİMATIYLA ASILDI?’

1- Bu okula ilgili siyasi partinin flamaları ve seçim aracı kim ya da kimler tarafından getirilmiştir?

2- İlgili flamalar kimin talimatıyla asılmıştır? 

3- Avcılar Kaymakamlığı’nın olur vermesiyle okullarda AKP toplantısı yapıldığı ve ilçe genelinde 16 okulda bu tarz toplantıların yapıldığı doğru mudur?

4- İlgili kaymakam ve okul yönetimi hakkında bir soruşturma açılacak mıdır??

unnamed-025.png

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.