'Okulumuz bölünmesin' diyenlere ülkücüler silahla saldırdı!

'Okulumuz bölünmesin' diyenlere ülkücüler silahla saldırdı!

Gazi Üniversitesi'nde öğrenci ve öğretim üyeleri, üniversitenin bölünmesi girişimine tepki için eylem yaparken, bir grup ülkücü öğrenci eylemi sonlandırma isteğiyle havaya ateş açtı. Öte yandan polis, eylem yapan öğrencilere...

Gazi Üniversitesi'nde öğrenci ve öğretim üyeleri, üniversitenin bölünmesi girişimine tepki için eylem yaparken, bir grup ülkücü öğrenci eylemi sonlandırma isteğiyle havaya ateş açtı. Öte yandan polis, eylem yapan öğrencilere biber gazıyla müdahale edip çok sayıda öğrenciyi gözaltına aldı.

ÜLKÜCÜLERDEN SİLAHLA TEHDİT
Gazi Üniversitesi'nin bölünmesi girişimine karşı çıkan öğrencilerin yaptığı eylem bugün büyük destek görürken, bu destekten rahatsız olan ülkücü bir grup eylemi sonlandırmak için silah kullandı.

Sol'un haberine göre güvenlikçiler ile ülkücüler arasında eylemi sonlandırmak için tartışma yaşandığı, ülkücü öğrencilerin havaya ateş açtığı belirtiliyor.

POLİSTEN BİBER GAZI MÜDAHALESİ
Ankara'da Gazi Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde eylem yapan öğrencilere polis de müdahale etti.. Olayda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Polis öğrencilere karşı biber gazı kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem