Okulun yanı başındaki ağır hasarlı bina öğrencileri tedirgin ediyor

Okulun yanı başındaki ağır hasarlı bina öğrencileri tedirgin ediyor

Okulun yanı başındaki ağır hasarlı bina öğrencileri tedirgin ediyor Adana'da yaşanmış olan depremin peşinden okulların yarın ilk kez açılması beklenirken, bazı okulların yanı başlangıcında ağır hasarlı bina olması talebe ve velileri tedirgin ediyor Yaşanan zelzele felaketinin peşinden eğitim öğretimin...

Okulun yanı başındaki ağır hasarlı bina öğrencileri tedirgin ediyor

Adana'da yaşanmış olan depremin peşinden okulların yarın ilk kez açılması beklenirken, bazı okulların yanı başlangıcında ağır hasarlı bina olması talebe ve velileri tedirgin ediyor

ADANA - Yaşanan zelzele felaketinin peşinden eğitim öğretimin ara verildiği Adana'da okulların yarın açılması umut ediliyor. Ancak bazı okulların yanı başlangıcında ağır hasarlı bina olması talebe ve velileri tedirgin ediyor.

Kahramanmaraş merkezli Elbistan ve Pazarcık ilçesinde yaşanmış olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden 11 il etkilendi. Bu depremlerde binlerce bina ya yıkıldı ya da ağır hasar aldı. Depremden etkilenen Adana kent merkezinde de 11 bina yıkılırken, 200 bina da ağır hasar almış olduğu için yıkım sonucu verildi. Deprem sömestr tatilinden sonrasında okulların açılacağı ilk güne denk geldiği için dinlence uzatıldı, son olarak 13 Mart'ta açılması kararlaştırıldı. Adana'da bulunan bin 556 okuldan ağır ve orta hasarlı olmayan okullarda 516 bin 775 talebe 13 Mart günü tekrardan eğitim ve öğretime başlamış olacak. Ancak bazı okulların çevresinde ağır hasarlı yıkılacak bina olması öğrencileri ve velileri tedirgin etti.

Hıdır Ünverdi Ortaokulunda eğitim gördüğünü, derhal okulun karşısında ağır hasarlı bina bulunduğunu belirten 12 yaşındaki 6. derslik talebesi Cumhur Rüzgar Alişan, "Okulumuz sağlam çıktı fakat karşısında ağır hasarlı bina var. Ben bu nedenle okula gitmek istemiyorum. Okula gitmeye korkuyorum. Büyük olasılık okula gitmem. Binanın ne vakit yıkılacağı ise bilinmiyor" dedi.

Okulların uzun süreden sonrasında açılacak olmasından dolayı mutlu bulunduğunu dile getiren öğrencilerden Eren Örs ise sadece tehlikenin hala var olması ve okul etrafındaki ağır hasarlı binalardan vakası tedirgin olduklarını kaydetti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.