Olaylı derbiden yeni gelişme!

Olaylı derbiden yeni gelişme!

Tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş maçıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 25 kişiden 5'i tutuklama kararıyla mahkemeye sevk edildi. Soruşturma kapsamında 3 kişi tutuklandı, 18...

Tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş maçıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 25 kişiden 5'i tutuklama kararıyla mahkemeye sevk edildi. Soruşturma kapsamında 3 kişi tutuklandı, 18 kişi adli kontrol şartıyla, 5 kişi de şartsız serbest bırakıldı.
Tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş maçıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 45 şüphelide 25’i adliyeye sevk edildi.
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Fenerbahçe Ülker Stadı'nda Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan ve Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in de yaralanmasıyla sonuçlanan olaylara ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında 45 kişi gözaltına alındı.
Tatil edilen olaylı derbi sonrası gözaltına alınan 45 zanlıdan 25’i alınan sağlık raporunun ardından Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü’nce Kartal Anadolu Adliye Sarayı’na sevk edildi.
5 KİŞİYE TUTUKLAMA TALEBİ
Olaylı derbiyle ilgili gözaltına alınan 25 kişiden 5'i tutuklama kararıyla mahkemeye sevk edildi, 15 kişi için adli kontrol istendi. Savcılık 5 kişiyi ise serbest bıraktı.  Soruşturma kapsamında 15 kişi 'adli kontrol uygulanarak' serbest bırakıldı. 
3 KİŞİ TUTUKLANDI
Derbi olaylarına ilişkin tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen ve aralarında Şenol Güneş’i yaralayan S.D.’nin de bulunduğu 5 şüpheliden 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. 2 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.  
ŞENOL GÜNEŞ'E PERUK ATAN TARAFTAR: GÖRÜNTÜLERİ İZLEYİNCE 'BEN BU MUYUM' DEDİM 
Olaylı Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde Şenol Güneş’e peruk atan Cengiz Deveci, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Cengiz Deveci adliye çıkışı yaptığı açıklamada, "Peruk attığım görüntüleri sonradan izlediğimde ''ben bu muyum’ dedim" dedi.
Cengiz Deveci, adliye çıkışında basın mensuplarına açıklamada bulundu. O an maçta kendisini kaybettiğini ve sonradan görüntüleri izleyince 'ben bu muyum' dediğini söyleyen Cengiz Deveci, “Elazığ’dan maç için geldim. Ortalık karışınca elimdeki peruğu attım. Tabi ki bunun için pişmanım. Ama o anki durumdan dolayı attım. Pişmanım yani. İnşallah bundan sonra böyle bir şey olmaz. Savcı bey, niye attığımı ve bir örgüte üye olup olmadığımı sordu. Tabi ki biz de bir örgüte üye değiliz. Tek başıma geldim zaten. Peruk attığım görüntüleri gördüğümde gerçekten hoşuma gitmedi. O an kendimizi maçta kaybettik. Sonradan izlediğimde ''ben bu muyum’ dediğim de oldu. Nasıl böyle bir şey yaptım bilmiyorum. Kimseye böyle bir şey yapmalarını tavsiye etmiyorum. Herkes gelsin güzelce maçını seyretsin. Cezamız şu an belli değil. 1 sene maçlara girmeme cezamız olur büyük ihtimal'' ifadelerini kullandı.

1.2-002.jpg