Öldürmek istemedim, korkutmak için ateş ettim özür dilerim

Öldürmek istemedim, korkutmak için ateş ettim özür dilerim

Bursa’da basit anlaşmazlık sebebiyle çıkan tartışmada komşusunu öldüren Tuncay Tuncel, aileden özür diledi. Tuncel, “Bahçemde esrar yetiştirmek istiyordu” dedi.

Bursa’nın Gemlik ilçesinde haziran ayında Tuncay Tuncel (55), evlerini ayıran bahçe duvarı nedeniyle tartıştığı  Nizamettin Güngörmüş’ü tüfekle vurarak öldürdü. Olayın ardından tutuklanan Tuncay Tuncel hakkında ‘Kasten adam öldürmek’ suçundan müebbet hapis cezası istemiyle Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Tuncel, ilk kez hakim karşısına çıktı. Tuncel, cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katılırken, taraf avukatları ile öldürülen Nizamettin Güngörmüş’ün annesi Nurten Güngörmüş ve kardeşi Halide Aydın salonda hazır bulundu.

Mahkemede savunma yapan Tuncel, öldürdüğü Nizamettin Güngörmüş’ün ailesinden özür dileyip, “Maktul bahçemde, esrar yetiştirmek istedi. Bu sebeple aramızda kavga çıktı. Beni öldürmeye çalıştı. Ben de silahımı korkutmak için yere doğru ateş ettim ve öldü. Öldürme ve yaralama niyetiyle hareket etmedim. Çok üzgünüm, pişmanım” dedi.

Duruşmada ifade veren Nurten Güngörmüş, sanığın aralarında hiçbir sıkıntı olmamasına rağmen tüfekle evlerinin bahçesine ateş ederek oğlunu öldürdüğünü belirterek, “Hakim Bey, en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” diye konuştu.

Mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına, eksik evrakların beklenmesi ve tanıkların dinlenmesi için duruşmanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa