Olimpiyatlarda sekse karşı karton yatak iddiası

Olimpiyatlarda sekse karşı karton yatak iddiası

Japonya’da olimpiyatların başlamasına günler kala sporcuların odalarındaki yataklar gündeme oturdu. Sekse karşı karton yatakların konulduğu iddia ediliyor.

Olimpiyat oyunları süresince sporcuların konaklaması için oluşturulan Tokyo Olimpiyat Köyü’nde atletlerin odalarındaki yataklar kartondan yapıldı.

Sosyal medyada ise yataklar dayanıksız olacağı ile ilgili yorumlara yol açtı. AP News haberine göre konu ile ilgili açıklama yapan Olimpiyat Köyü Yöneticisi Takashi Kitajima, karton çerçeveli yatakların 200 kilograma kadar taşıyabileceğini belirtti. Kitajima ayrıca, “Ahşaptan yapılmış yataklardan daha dayanıklı.” dedi.  Fikrin nasıl ortaya çıktığını da anlatan Takashi Kitajima, “Bu malzemelerin olimpiyat ve paralimpik oyunlarından sonra yeniden kullanılması ve değerlendirilmesi için karton kullandık.” açıklamasını yaptı. Karton yataklarla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan AmericaBlog sayfasından gazeteci John Aravosis karton yatakların, sporcular seks yapamasın diye yapıldığını iddia etti. Aravosis paylaşımında, “Çılgın hikaye. Olimpiyatlara katılan atletler seks yaparak kovid vakalarını yükseltmesin diye yatakları kartondan yapılmış. Eğer birden fazla kişi yatarsa kırılacak.” ifadelerini kullandı. Aravosis ayrıca Japonya’da aşılama oranın henüz %20 olduğunu da hatırlattı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya