"Ölmek istiyorum anne" diyen 9 yaşındaki Halil'den güzel haberler var

"Ölmek istiyorum anne" diyen 9 yaşındaki Halil'den güzel haberler var

9 yaşındaki Halil Çiftçi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı hastane annesiyle daha sağlıklı bir halde kutladı. Adana'da yaşayan Çiftçi ailesinin oğlu Halil Çiftçi'de, 7 aylıkken 'hiperimmunglobulin'  isimli hastalığı...

9 yaşındaki Halil Çiftçi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı hastane annesiyle daha sağlıklı bir halde kutladı. Adana'da yaşayan Çiftçi ailesinin oğlu Halil Çiftçi'de, 7 aylıkken 'hiperimmunglobulin'  isimli hastalığı baş gösterdi. Bu hastalık insan vücudundaki bakteri, virüs, kanser gibi yabancı virüslerden koruyan bağışıklık sistemini bozuyor. 

ANNE: EVLADIMIN İYİLEŞTİĞİNİ GÖRMEK MUTLULUK VERİYOR, 23 NİSAN BİZE ÇİFTE BAYRAM OLDU

Hastalığa bağlı olarak kaşıntıları artıp, dayanılmaz hale gelince küçük çocuğun vücudunun çeşitli yerleri kızararak, yara oldu. Acı içinde kıvranan ve durmaksızın kaşınan Halil Çiftçi'ye farklı tedaviler uygulandı.

hali-cocuk-foto1.jpg

İlik nakli de yapılan Halil'in kaşıntısının durdurulması için İstanbul'daki özel hastanede yeni tedavi yöntemi uygulanmaya başlandı. Steril, özel odada yatan Halil, eski haline dönmeye başladı.

Hastalığı ortaya çıkınca eğitimine devam edemeyen Halil, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı hastane odasında kutladı. Bu zamana kadar kendisine sahip çıkıp, destek verenlere teşekkür eden Halil Çiftçi, bu bayramda daha sağlıklı olduğunu belirtip, bir sonraki yıl yapılacak kutlamalara katılmak istediğini söyledi.

hali-cocuk-foto2.jpg

Oğlunun kaşıntısının büyük ölçüde azaldığını, tedavi dışındaki vaktini kitap okuyarak ya da bilgisayarda oyun oynayarak geçirdiğini anlatan anne Emine Çiftçi ise "Evladımın iyileştiğini görmek, bana mutluluk veriyor. 23 Nisan'da çifte bayram yaşıyoruz" diye konuştu.

hali-cocuk-foto3.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem