Ölümü dünyayı ayağa kaldıran George Floyd, siyahi sembolü beyaz atlarla uğurlandı

Ölümü dünyayı ayağa kaldıran George Floyd, siyahi sembolü beyaz atlarla uğurlandı

ABD'de polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden siyahi Amerikalı George Floyd, kendisi için üç farklı eyalette düzenlenen 3 cenaze töreninin ardından

ABD'de polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden siyahi Amerikalı George Floyd, kendisi için üç farklı eyalette düzenlenen 3 cenaze töreninin ardından Teksas'ın Houston kentinde toprağa verildi.

Floyd, Houston'daki North Fountain of Praise Kilisesi'nde bugün son defa aile yakınları için düzenlenen özel merasimin ardından annesi Larcenia Floyd'un mezarının da bulunduğu Memorial Gardens Mezarlığı'nda defnedildi.

BİNLERCE İNSAN SAYGI DURUŞUNDA

ABD'de polis şiddetine karşı tepkilerin sembolü haline gelen Floyd için düzenlenen cenaze törenlerinin ilki perşembe günü öldürüldüğü Minneapolis kentinde, ikincisi cumartesi günü doğum yeri olan Kuzey Carolina eyaletinde, üçüncüsü ise memleketi Houston'da düzenlenmiş, üç ayrı törende de binlerce insan siyah Amerikalı Floyd'un tabutunu ziyaret ederek saygı duruşunda bulunmuştu.

ABD’de polis şiddeti nedeniyle hayatını kaybeden siyahi George Floyd son yolculuğuna uğurlandı. Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde ırkçılık karşıtı mesajlar verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika