Önce içeriden bilgi sızdıran Nebati’nin kardeşine suç duyurusunda bulunun

Önce içeriden bilgi sızdıran Nebati’nin kardeşine suç duyurusunda bulunun

CHP, ''Nurettin Nebati’nin kardeşi hakkında suç duyurusunda bulunun” tepkisini gösterdi.

BDDK; İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, ekonomistler Güldem Atabay, Emin Çapa ve Selçuk Geçer hakkında suç duyurusunda bulundu.

BDDK, suç duyurusunda Bankacılık Kanunu’nun “Bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebilecek bir hususa kasten sebep olunamaz ya da bu yolla asılsız haber yayılamaz” hükmünü içeren 74. maddesine aykırılığa işaret etti.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç suç duyurusuna sosyal medyadan tepki gösterdi. Özkoç, şu paylaşımı yaptı: “Önce içeriden bilgi sızdıran Nurettin Nebati’nin kardeşi Seydullah Nebati hakkında suç duyurusunda bulunun. Tek suçları ekonomik gidişatı eleştirmek olan siyasetçileri, gazetecileri susturamayacaksınız! Yaptığınız döviz spekülasyonunda kaç kişi zengin oldu?”

NEBATİ’NİN KARDEŞİ NE DEMİŞTİ?

Nebati kardeşi Seyfullah Nebati, Merkez Bankası’nın 16 Aralık’taki faiz kararından bir gün öncesi Bloomberg HT’ye yaptığı açıklamada, “Yarınki Merkez Bankası toplantısının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Merkez Bankası’nın bence pas geçmesi lazım. Ama kanaatimce bir puan falan gibi bir indirim yapacaktır” demişti.

Nebati’nin sözleri siyasette “Önceden bilgi mi sızdırıldı?” tartışmalarını gündeme getirmişti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika