OnePlus yakında ilk katlanabilir akıllı telefonunu piyasaya sürecek

OnePlus yakında ilk katlanabilir akıllı telefonunu  piyasaya sürecek

İddia ise Twitter’da bir görüntü paylaşan teknoloji analisti Max Jambor’dan geldi. Paylaştığı resim, Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus’ın görünüşe göre gelecek yıl katlanabilir bir telefon çıkarmayı planladığını gösteriyor.

Şu an itibariyle, yaklaşmakta olan katlanabilir telefonun hangi tasarıma sahip olacağı bilinmese de OnePlus’ın Oppo Find N’ye benzer en az bir model çıkaracağına dair söylentilerin olduğunu belirtelim.

OnePlus

 

Find N, Samsung Galaxy Z Fold 3’e benzer bir form faktörüne sahip dikey bir menteşeye sahip . Başka bir deyişle, ikincil bir harici ekranla birlikte içe doğru katlanan bir birincil ekrana sahiptir. Ayrıca OnePlus’ın kapaklı katlanır tasarıma sahip Galaxy Z Flip 3’ün daha küçük ve daha uygun fiyatlı bir versiyonunu piyasaya sürmesi de mümkün. Hatta Samsung patentlerinde görülen üçlü bir tasarım bile var ancak bu modelin firmanın katlanabilir telefonların ilk dalgasıyla yol alması pek olası değil.

Son zamanlarda Oppo, Vivo ve Xiaomi, esnek ekranlı kendi cihaz yinelemelerini piyasaya sürdü. Ancak bu telefonlar sadece Çin pazarıyla sınırlıydı ve henüz uluslararası pazara da açılmadı. Bu, OnePlus’ın genellikle tüm modellerini yurtiçi ve yurtdışı pazarı için piyasaya sürdüğü için uluslararası pazardaki bu boşluğu doldurma potansiyeline sahip olduğu anlamına geliyor.

Samsung, ticari mikro LED ekranı The Wall 2022’yi tanıttı

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji