Onur Hamzaoğlu'nun konuşması engellendi!

Onur Hamzaoğlu'nun konuşması engellendi!

Kocaeli Üniversitesi'nden barış imzacısı olduğu için ihraç edilen ve halen Sincan F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDK Eş Genel Başkanı Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu, annesi Saliha Hamzaoğlu'nun cenaze törenine katıldı....

Kocaeli Üniversitesi'nden barış imzacısı olduğu için ihraç edilen ve halen Sincan F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDK Eş Genel Başkanı Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu, annesi Saliha Hamzaoğlu'nun cenaze törenine katıldı. Defalarca başvuru yapılmasına rağmen hastanede yattığı süre boyunca annesini gormesine izin verilmeyen Onur Hamzaoğlu, jandarma  nezaretinde cenazeye katıldı. Önce annesinin Göztepe'deki evine daha sonra da evin yanında bulunan Hacı Ahmet Tatari Cami'ine getirilen Hamzaoğlu, ailesi ile birlikte taziyeleri kabul etti. Hamzaoğlu'nun cami bahçesinde yapmak istediği konuşmaya jandarmalar tarafından izin verilmedi.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Onur Hamzaoğlu'nun annesi ile görüştürülmemesi ile ilgili, “Bu hazin tabloyu hep birlikte izliyoruz. Turkiye’nin geldiği nokta bu. Böyle bir tabloyu Türkiye hak etmiyor. Onur Hoca hiç haketmiyor. Bu muameleyi layık görenleri kınıyoruz'' dedi.
Video Kaynak: HDK

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem