Op. Dr. Cem Özlük; “Penis Boyunu Büyütmek için Cerrahi Dışındaki Yollara Sapmayın!”

Op. Dr. Cem Özlük; “Penis Boyunu Büyütmek için Cerrahi Dışındaki Yollara Sapmayın!”

Op. Dr. Cem Özlük hakkında...

Erkeklerin son dönemlerde genital estetik konularına olan ilgisini önemli ölçüde arttı. Bu konuda en çok talep edilen ise penis büyütme ameliyatı oldu.
Penis büyütme ameliyatı konusunda uzman olan Op. Dr. Cem Özlük, son yıllarda erkeklerin özellikle penis büyütme ameliyatlarına olan talebinin arttığına dikkat çekerek, hastaların bu konuda dikkatli olmaları gerektiğine vurgu yaptı.

Penis Büyütme Sınırlı Çerçevede Yapılıyor
Penis büyütme ameliyatlarında en çok yanılgıya düşülen durumu özetleyen Op. Dr. Cem Özlük, sanıldığının aksine istenilen kadar uzatma sağlanmadığı konusunda hastaları uyardı. Op. Dr. Özlük, “Penis büyütme ameliyatında hastalar genel olarak dilediği kadar uzatılma imkanı olduğunu düşünerek yanımıza geliyor. Ancak ne yazık ki belirli ölçüler çerçevesinde bunu gerçekleştirebiliyoruz. Bu da aşağı yukarı 2 ila 4 cm arasında bir ölçüye denk geliyor. Bize başvuran hastalar genellikle daha büyük ölçüler hayal etse de penisin işlevini kaybetmemesi ve fonksiyonlarını düzgün bir şekilde yerine getirebilmesini sağlamak adına daha fazla uzatmaya çalışmak tıbben mümkün değil. Dolayısıyla hastalarımızın bu konuda bilinçli olmaları gerekiyor. Ayrıca mikro penis sorunu ve ereksiyon problemleri ile karşı karşıya kalan hastalarımız da bu noktada yapılan operasyon sorunlarına olumlu anlamda etki etmektedir” dedi.


Bitkisel ilaçlar konusuna da değinen Op. Dr. Cem Özlük, piyasada bulunan ve penis büyütücü etkisi olduğu söylenen ilaçların herhangi bir etkisi olmadığını da belirtti. Op. Dr. Özlük, “Zaman zaman bizlerin de gördüğü ve penis büyütme vaadinde bulunan bitkisel özlü ilaçların herhangi bir etkisi bulunmuyor. Dolayısıyla hastaların penis büyütme ve kalınlaştırma işlemleri yalnızca cerrahi yollarla yapılabilmektedir”

Penis büyütme ameliyatının tek bir tekniği yoktur. Yağ enjeksiyonu, alttan uzatma, üstten uzatma ve de en önemlisi, bir çok erkeğin sorunu olan, testis sarkması (scrotoplasti) ameliyatı ile birlikte, çok daha iyi bir görüntü sağlanmaktadır. Tüm bu uygulamalar tek başına yapılabildiği gibi, tek bir ameliyatta da yapılabilir. Aynı zamanda hastaları için ufak bir uyarıda bulundu. Tarafımıza başvuran, daha önce başka merkezlerde ameliyat olmuş ve penis fonksiyonlarını kaybetmiş hastaların olduğunu, bu hastalarda yaptığımız revizyonların, yorucu olduğunu, hastaların psikolojisini ciddi etkilediğini söyledi. Bu tarz ameliyatlar doğru cerrahi teknik ve bu konuda uzmanlaşmış ehil bir cerrah tarafından yapılması gerektiğini özellikle vurguladı. Çünkü penisin fonksiyonlarında yaşanacak problemler, ileride ciddi sorunlara yol açmakla birlikte, geri dönüşümü konusunda maddi manevi yıpratmaktadır.

Penis Büyütme Ameliyatı Fonksiyonları Bozmaz
Penis büyütme ameliyatına yönelik hastaların çekincelerine de değinen Op. Dr. Cem Özlük, fonksiyonel açıdan herhangi bir sorun taşımadığının altını çizdi. Op. Dr. Özlük,” Hastaların bazıları bize gelene kadar sürekli aklındaki sorulara yanıt bulmaya çalışıyor ancak bilgi kirliliği çok olduğu için net cevaba ulaşamıyor. Özellikle penis büyütme sonrasında cinsel fonksiyonların bozulup, bozulmayacağı konusunda çok fazla soru geliyor. Zaten cinsel hayatı daha üst noktaya taşımak için yapılan bir ameliyatın böyle bir soruna yol açması istenen sonuçtan bizi uzaklaştırır. Bu bağlamda penis büyütme ameliyatları sonunda herhangi bir işlev bozukluğu söz konusu olmaz. Ancak burada doktorunuzun ameliyat sonrasında yaptığı uyarıları mutlaka dikkate almalısınız. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ile karşı karşıya kalınabilir” diye konuştu.

Penis büyütmenin psikolojik sertleşme sorunlarının da önüne geçtiğini söyleyen Op. Dr. Cem Özlük, kişinin kendisine olan özgüvenine de olumlu olarak etki ettiğini belirtti.

Penis büyütme ameliyatının tek bir tekniği yoktur. Yağ enjeksiyonu, alttan uzatma, üstten uzatma ve de en önemlisi, bir çok erkeğin sorunu olan, testis sarkması (scrotoplasti) ameliyatı ile birlikte, çok daha iyi bir görüntü sağlanmaktadır. Tüm bu uygulamalar tek başına yapılabildiği gibi, tek bir ameliyatta da yapılabilir. Aynı zamanda hastaları için ufak bir uyarıda bulundu. Tarafımıza başvuran, daha önce başka merkezlerde ameliyat olmuş ve penis fonksiyonlarını kaybetmiş hastaların olduğunu, bu hastalarda yaptığımız revizyonların, yorucu olduğunu, hastaların psikolojisini ciddi etkilediğini söyledi. Bu tarz ameliyatlar doğru cerrahi teknik ve bu konuda uzmanlaşmış bir üroloji uzmanı tarafından yapılması gerektiğini özellikle vurguladı. Çünkü penisin fonksiyonlarında yaşanacak problemler, ileride ciddi sorunlara yol açmakla birlikte, geri dönüşümü konusunda maddi manevi yıpratmaktadır.

Penis Kalınlaştırmada İkinci Bir Seans Gerekebilir
Penis büyütmenin yanı sıra son dönemlerde kalınlaştırma konusuna da hastalar tarafından çok fazla rağbet edildiğine dikkat çeken Op. Dr. Cem Özlük, penis kalınlaştırmada kullanılan yağın bir kısmının işlem sonrasında vücuttan atıldığının altını çizdi.


“Penis büyütme ameliyatının yanı sıra bazı hastalar yalnızca kalınlaştırmak için bize başvuruyor. Penis kalınlaştırılma işleminde, vücudun karın, bel veya bacak bölümünden alınan yağlar ile penisin daha dolgun ve orantılı bir görünüm elde edilmesini sağlar. Ancak bu noktada tek seans yerine ikinci bir seans uygulamasını önermektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler
Sağlık