Op. Dr. Okan Morkoç - Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Op. Dr. Okan Morkoç - Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Her operasyonda olduğu gibi bazı ön hazırlıklar meme küçültme estetiği içinde geçerlidir.

Öncelikle meme küçültme fiyatları bilinip maddi hazırlık olmalıdır. Operasyon öncesinde kanama riskine karşı kan sulandırıcı ilaç kullanımı, iyileşme sürecin olumsuz etki eden zararlıların kullanımı operasyondan en az 1 hafta önce kesilmelidir.

Uzman hekimlerin hazırlık aşamalarındaki detaylarına harfiyen uyulması operasyon başarısı anlamında oldukça önem taşır. Meme küçültme fiyatları konusunda da önceden bilgi alınması muayene sırasında gerekli olan bir aşamadır.

Op. Dr. Okan Morkoç Kimdir?

Doktor Okan Morkoç 1979 kars doğumludur. Kabataş Erkek Lisesin den mezun olduktan sonra Akdeniz Üniversitesinde Tıp eğitimine başladı. Başarılı Tıp fakültesi eğitimini onur belgesi ile tamamladıktan sonra cerrahi branşlara olan yoğun ilgisi nedeni ile Estetik ve Plastik Cerrahi alanında eğitimine devam etmiştir. Haydarpaşa Numune Eğitim Ve Araştıma Hastanesi Plastik cerrahi Kliniğinde ki uzmanlık eğitimi sonrası askerlik görevini tamamlamıştır. Ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş birçok çalışması mevcuttur. Zorunlu Devlet Hizmeti süresince Sivas Devlet Hastanesi ve Denizli Servergazi Devlet hastanelerinde birçok estetik ve plastik cerrahi ameliyatlarını başarı ile uyugulamıştır.Bu dönemde hayatını kendisi gibi doktor olan eşiyle birleştirmiştir. Devlet hizmeti sonrası sonrasında İstanbulda estetik cerrahi ağırlıklı olmak üzere özel çalışma hayatına başlamıştır.

 

KONGRE, SEMPOZYUM VE KATILDIĞI KURSLAR

Obstetrik Brakial Pleksus Yaralanmaları, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyet Sonrası Eğitim Toplantısı – 13 Mart 2004

Cerrahpaşa Plastik Cerrahi Günleri “Dudak Damak Yarıkları” – 30 Nisan,1 Mayıs 2004 İstanbul

9.Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Kongresi-19,23 Mayıs 2004 Bodrum

TPRECD ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi “Güncel Yanık ve Güncel Yara Tedavisi Sempozyumu ile Yanık ve Yara Bakımı Kursu” – 23,24 Nisan 2005 Adana

Cerrahpaşa Plastik Cerrahi Günleri “Baş Boyun Onarımları” – 3,4 Haziran 2005 İstanbul

27. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ulusal Kongresi – 14,17 Eylül 2005 Konya

3.Türkiye Yanık ve Yangın Afetleri Derneği Kongresi- 29,30 Eylül 2005 Ankara

Prof.Dr. Rıdvan Ege Temel El Cerrahisi Bilgi Kursu- 24,25 Şubat 2006 Ankara

Refresher Course on Breast Surgery , pre -17. EURAPS Annual Meeting –25 May 2006 İstanbul

17. EURAPS Annual Meeting –25,27 May 2006 İstanbul

10.El ve Üst Ekstermite Cerrahisi Kongresi Sonrası Toplantısı, El ve Mikrocerrahi Günü- 29 May 2006 İstanbul

Cerrahpaşa Plastik Cerrahi Günleri “Ortognatik Cerrahi ve Çene Cerrahisi” –2,3 Haziran 2006 İstanbul

V. BAPRAS Congress, ISAPS Postgraduate Mini Course – 22 May 2007 Kuşadası/ İzmir

V. BAPRAS Congress 22-26 May 2007 Kuşadası/ İzmir

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme uygulamaları sonrasında mutlaka sporcu sutyeni takılması önerilmektedir. Kurallara uyulması halinde sorunsuz bir süreç geçirilir ve istenilen boyutta göğüslere sağlık problemi yaşanılmadan kavuşulması mümkündür.

Ameliyat sonrasında bir hafta dinlenilmesi önerilirken aynı zamanda kişiler ilk 3 gün duş almaması konusunda bilgilendirilir. Bandaj ve pansuman günleri hakkında uzman hekimler gerekli bilgilendirmeleri yapmakta olup aksatılmadan kontrollere gidilmesi önerilir. Ayrıca meme küçültme fiyatları da göz ardı edilmeden kendinize dikkat etmeniz gerekir.

Meme Büyütme Estetiği Riskleri

Bazı riskler nedeni ile meme büyütme fiyatları yüksekten seyredebilir. Memelere hacim kazandırmak için uygulanan meme büyütme estetiği operasyonları diğer cerrahi müdahalelerde olduğu gibi riskler taşır. Meme ağrısı, enfeksiyon, implant kaçağı gibi durumlar görülebilecek risklerden olup uzman hekimler tarafından uygulanması önem taşır.

Enfeksiyon riskine karşı önlemler alınması halinde güvenli bir uygulama süreci geçirilmesi mümkündür. İşlem sonrasında meme büyütme fiyatları göz önünde tutulup dikkat edilmelidir.

Meme Büyütme Estetiği

Memelerinin boyutlarından şikâyetçi olan kişilerin tercih ettiği ve güvenli bir şekilde memelere hacim kazandırmak için uygulanan meme büyütme estetiği günümüzde sıklıkla tercih edilir. Meme implantlarının meme altı ya da kas dokusuna yerleştirilmesi ile kısa sürede istenen boyutlara ulaşan göğüslere sahip olunması mümkündür.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Memelerinde sarkma meydana gelmiş olan, cinsiyet değiştirmek isteyen, doğuştan ya da farklı nedenlerle meme kaybı yaşayan ve memelerine hacim kazandırmak isteyen kişilere uygulanan oldukça güvenli bir uygulamadır.

Yöntemlerin doğru tercih edilmesi ve kaliteli malzeme kullanılarak uzman hekimler tarafından güvenilir ortamlarda yapılması operasyon başarısını arttırır.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme yöntemleri hastaların isteği ve uzman hekimlerin deneyimlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bazı durumlarda kişilerin kendi yağ dokuları kullanılırken bazen kök hücre ya da kendi içerisinde farklılık gösteren implant yerleştirilmesi yapılarak uygulanır.

Tamamen kişinin isteğine ve memelerin boyutlarına bağlı olan bir durum olup yöntemlerin hepsi güvenli ve sağlıklıdır. Bu süreçte mutlaka meme büyütme fiyatları hakkında da detaylı bilgi alınması önemlidir.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun estetiği kapalı ve açık olmak üzere 2 farklı yöntem kullanılarak yapılmaktadır. Açık olan estetik uygulamalarda uzman hekimlerin görüş açısı kesi yapıldığından dolayı oldukça geniş iken iyileşme süreci uzundur.

Kapalı olarak tercih edilen operasyonlarda ise dikiş izi kalmaz, hekimin görüş alanı dar, iyileşme süreci kısadır. Açık olarak yapılan burun estetikleri ileri seviyede burunda meydana gelen şekil bozukluklarında tercih edilir. İşlem öncesinde burun estetiği fiyatları kişilere bildirilir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burunda meydana gelen şekil bozuklukları için burun estetiği 2 farklı yöntem kullanılarak yapılır. Burunda farklı nedenlerden ya da doğuştan gelen şekil bozuklukları için önemli bir operasyon olan burun estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken koruma sağlamaktır. Güvenli ve başarılı bir uygulama olan burun operasyonları yöntemleri şekil bozukluklarının seviyesine göre belirlenir.

Burun Estetiği Fiyatları

Estetik işlemler kişilere özel olarak planlandığı gibi burun estetiği fiyatları içinde öncelikle muayene olunması önem taşır. Kullanılacak olan yöntemler, ek operasyon ihtiyacı, burunda meydana gelmiş olan şekil bozukluğunun seviyesi gibi etkenler maliyetlerde farklılık yaşanmasına neden olur.

Bu nedenle mutlaka muayene olunarak süreç hakkında uzman hekimlerden burun estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgiler alınmalıdır.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem