Opel, elektrikli otomobiller konusunda verdiği sözleri tutmakta kararlı

Opel, elektrikli otomobiller konusunda verdiği sözleri tutmakta kararlı

Bilindiği üzere 2017 yılında Fransız otomotiv devi Peugeot-Citroen’e (PSA) satılarak, bir devri noktalayan Opel, son birkaç senedir elektrikli otomobillere yaptığı yatırımlarla adından söz ettirmeye devam ediyor.

Hatırlanacağı üzere kısa bir süre önce şirket merkezinden yapılan açıklamada, 2028 yılından itibaren sadece elektrikli otomobil üreteceğini duyuran Opel, bu hedefine giden yolda kararlılıkla yürüyor. Öyle ki şirket, 2024 yılına gelindiğinde piyasaya süreceği her yeni modelin bir de elektrikli alternatifini üreteceğini duyurdu.

Markanın en popüler modeli olan Opel Astra’nın elektrikli hibrit modelini bu sene satışa sunacak olan Fransız şirket, 2023 yılında ise tamamen elektrikle çalışan Astra-e modellerine geçiş yapacak.

2020 Opel Mokka-e

Şirketin bu konuda ne kadar kararlı olduğunu anlamak için bu vaatler yetmiyorsa, bugünden yaptıklarına da bakabiliriz. Opel bu yıldan itibaren Combo Life, Vivaro Combi ve Zafire Life modellerini sadece elektrikli olarak satışa sunuyor. Her üç modelde bulundukları segmentin en ekonomik araçları olarak isimlendirildiklerini hatırlatalım.

Buna göre bu araçların tek bir dolumla 280 kilometreye kadar yol alabilmeleri, şu an için oldukça başarılı bir performans olarak değerlendiriliyor. Tabi bu 50kWsa bataryaya sahip modeller için geçerli. Eğer tercihinizi 75kWsa’ya sahip bir bataryadan yana kullanırsanız o zaman menzilin 330 km’ye kadar çıktığını da hatırlatalım. Bununla birlikte şirketin gelecek yıllarda araçlarında yer vereceği teknolojilerle menzilin 750 km’ye kadar çıkacağı belirtiliyor.

Popüler Samsung modellerine Android 12 müjdesi

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji