Ordu'da sel felaketi: 3 ölü 2 kayıp

Ordu'da sel felaketi: 3 ölü 2 kayıp

Ordu'nun Perşembe İlçesi'nde etkili olan sağanak yağmur nedeniyle Kacalı ve Gargacak dereleri taştı. Taşan dereler nedeniyle birçok ev ve işyeri sular altında kaldı. Özellikle yüksek kesimlerdeki Tarlacık ve Yumrutaş mahallelerindeki...

Ordu'nun Perşembe İlçesi'nde etkili olan sağanak yağmur nedeniyle Kacalı ve Gargacak dereleri taştı. Taşan dereler nedeniyle birçok ev ve işyeri sular altında kaldı. Özellikle yüksek kesimlerdeki Tarlacık ve Yumrutaş mahallelerindeki vatandaşlar sel sularının evlerine kadar gelmesi nedeniyle mahsur kaldı. Park halindeki araçlar sel sularıyla süreklendi.

KURTARMAK İSTERKEN ÖLDÜ

Kaleyaka Mahallesi Gargacak mevkiinde sel sularına kapılan 60 yaşındaki Alim Canbulut kayboldu. Canbulut'un bulunması için tüm ekipler seferber oldu. Canbulut'u kurtarmak için sel sularına arasına giren kuzeni 55 yaşındaki Mustafa Canbulut da akıntıya kapıldı. Güçlükle vatandaşlar tarafından sel sularından çıkarılan Mustafa Canbulut, kaldırıldığı Ordu Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden diğer kişinin kimliği ise tespit edilemedi. Aynı bölgede mahsur kalan 6 kişi ise kepçe yardımı ile kurtarıldı. Kurtarılanlardan yaralı olan iki kişi tedavi için hastaneye kaldırıldı.

ÖLÜ SAYISI 3’E YÜKSELDİ

Sel ve heyelanda yaralanan İrfan Soydan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Kayıp olan Alim Canbulut ile Remzi Taktak, için ekiplerin arama kurtarma çalışmasının sürdüğü belirtildi. Yaralı 2 kişinin ise tedavileri sürüyor.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Perşembe İlçesi'ne giderek incelemelerde bulundu. Belediye, AFAD ve itfaiye ekipleri bölgede arama-kurtarma çalışması başlattı. Kaybolan kişinin bulunması için çalışmaların yoğunlaştığı ifade edildi. Evlerinde mahsur kalan vatandaşlar da kurtarılarak kepçe yardımıyla güvenli bölgelere taşındı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem