Ortaokulda temizlik görevlisi 3 öğrenciye cinsel istismarda bulundu

Ortaokulda temizlik görevlisi 3 öğrenciye cinsel istismarda bulundu

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinin Bağcılar Mahallesi'nde bulunan Şehit Birkan Gündüz Ortaokulu'nda temizlik görevlisi olarak çalışan Ö.A.'nın, üç çocuğa cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Olay, istismara maruz...

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinin Bağcılar Mahallesi'nde bulunan Şehit Birkan Gündüz Ortaokulu'nda temizlik görevlisi olarak çalışan Ö.A.'nın, üç çocuğa cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Olay, istismara maruz kalan yaşları 12 ile 14 arasında değişen çocukların başlarında geçenleri ailelerine anlatmasıyla ortaya çıktı. 

'35 YAŞINDAKİ TEMİZLİK GÖREVLİSİ'
Bunun üzerine aileler, okul idaresine gelerek durumu bildirdi ve güvenlik kamerası kayıtları incelendi. 25 Aralık 2017'de yaşanan olayda, kamera görüntülerinden cinsel istismar failinin 35 yaşlarındaki temizlik görevlisi Ö.A. olduğunu tespit eden idareciler, polise haber verdi. Gözaltına alınan Ö.A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Güvenlik kamerası görüntülerine de el konuldu. Çocuklara istismarda bulunan erkeğin avukatları ve yakınlarının ise, ailelere telefonla ulaşıp rahatsız ettiği, bu yüzden iki ailenin şikâyetini geri aldığı da iddia edildi. Ö.A.'nın Eylül ayında İş-Kur üzerinden işe alındığı, önce kantin bölümünde ardından temizlik bölümünde görevlendirildiği öğrenildi. 

(Kaynak: mezopotamyaajansi)