Oscar ve Grammy ödülü sahibi Irene Cara evinde ölü bulundu

Oscar ve Grammy ödülü sahibi Irene Cara evinde ölü bulundu

Oscar ve Grammy ödüllü ünlü şarkıcı Irene Cara 63 yaşında hayatını kaybetti. Irene Cara için henüz bir gün önce hakkında hayatını kaybettiğine dair söylentiler yayılmış ve bu durum sözcüsü tarafından yalanlanmıştı.

“Flashdance” filminin soundtrack’leriyle hem Grammy’ye hem de Oscar ödülüne hak kazanan ünlü şarkıcı Irene Cara hayatını kaybetti. Sanatçının evinde hayatını kaybettiği belirtildi.

Dünyaca ünlü şarkıcı ve söz yazarı Irene Cara, hayatını kaybetti. Müzik dünyasını yasa boğan haberi, ünlü ismin menajeri Judith Moose duyurdu.

Irene Cara’nın sözcüsü Judith Moose, sanatçının sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşıma “Bu kesinlikle sözcü olmanın en zor yanı. Bunu yazmak zorunda olduğuma inanamıyorum” satırlarıyla başladı.

Ardından da Irene Cara’nın acı haberini duyurdu. Moose “Ailesi adına Cara’nın ölümünü doğrulamaktan derin bir üzüntü duyuyorum. Akademi Ödüllü oyuncu, şarkıcı, şarkı sözü yazarı, yapımcı Florida’daki evinde öldü” diye yazdı.

Cara’nın ölüm nedeninin şu anda bilinmediğini, bu ayrıntı aydınlatıldığında açıklama yapılacağını belirtti. Moose, Irene Cara’nın ailesinin bu acılı dönemde özel hayatlarına saygı rica ettiğini de ekledi. Ünlü sanatçının sözcüsü, mesajını şöyle sürdürdü: “Mirası, müziği ve filmleriyle sonsuza kadar yaşayacak güzel ve yetenekli bir ruhtu.”

Etiketler :