Otellerde 'kar' fırsatçılığı: Fiyatı 300 liradan 1500 liraya çektiler!

Otellerde 'kar' fırsatçılığı: Fiyatı 300 liradan 1500 liraya çektiler!

İstanbul Arnavutköy'de bazı oteller, kardan dolayı yaşanan mağduriyeti fırsata çevirdi. Normalde geceliği 300 lira ile 500 lira arası olan odalara, otel sahiplerinin 1000 lira ile 1500 lira arası fiyat çektiği öğrenildi.

İstanbul'da karın en fazla etkilediği ilçe olan Arnavutköy'de çok sayıda araç caddelerde mahsur kaldı. Sürücüler araçlarını terk edip kalacak yer aramaya başlayınca otel işletmeleri de kar yağışını fırsata çevirdiğini söyledi.

Arnavutköy'de bazı otel sahiplerinin geceliği 300 lira ile 500 lira arası olan odalara, bin liradan başlayıp 100 euroya kadar çıkan fiyat istedikleri iddia etti. Kalacak yer bulamayanlar ise geceyi camilerde geçirdi.

'OTEL SAHİPLERİNİN YAPTIKLARI FIRSATÇILIK'

Otel bulamayıp geceyi camide geçiren Fahrettin Özdemir, kar küreme araçlarının çalışmadığını belirterek şu sözleri kaydetti:

"Dün akşam arabayı çıkaramayacağımızı fark ettik ve otel aramaya başladık. Cadde üzerinde bir otele gittik. 100 euro istedi. Uçuk bir rakam olduğu için kabul etmedik sonra birçok yeri aradık her taraf dolu olunca camiiye geldik. Dün saat 15.00'dan beri sokaklardayız. Otelciler şu anki durumdan faydalanmaya çalışıyorlar. Yaptıkları fırsatçılık. Bu otel sahiplerinde ne insanlık ne de vicdan kalmış. İnsanlar yolda kalmış mağdurlar otelciler bu durumdan faydalanmak istiyorlar. Çok acı bir durum. Aynı zamanda hiçbir tane kar küreme aracı çalışmıyor."

'BU KADAR DA OLMAZ Kİ'

Dün geceden beri otel aradığını fakat fiyatların çok yüksek olduğunu söyleyen Mehmet Hamal, mahsur kaldıklarını saatlerce otel aradıklarını belirterek şunları söyledi:

"Arnavutköy'de mahsur kaldık. Dün saat 15.00'den beri otel arıyorum. Otellerin kim bin lira kimi ise bin 500 lira fiyat söyledi. Geceliği en fazla 300 lira olacak otellere bin 500 lira fiyat söylediler. Bu kadar da olmaz ki. Bir gün kar yağdı insanlar mahsur kaldı diye böyle bir artış olmaz. Biz de mecburen camiye geldik. Geceyi camide geçirdik.''

Dün saat 14.00'da beri Arnavutköy'de mahsur kaldığını belirten Sultan Songur ise havalimanından çıkışta hastaneye sığındıklarını şu şekilde anlattı:

"Havalimanından geldik. Toplu taşıma kullanıyordum fakat araç durunca önce hastaneye sığındık. Ancak hastane baya soğuktu ve kalacak yer yoktu. Biz de camiye geldik. Cami çok kalabalık şu an."

Otel bulamaması sebebiyle  açık bir lokantaya sığındığını ifade eden Bayram Öztürk ise şunları söyledi:

"Taksiyle Arnavutköy'e yolcu getirdim. Saat dün 14.00'de geri buradayım mahsur kaldım. Hiç kimse yolları açmadı. Ben de taksiyi yolun ortasına park ettim. Otel aradım ama bulamadım. Açık bir lokanta vardı oraya sığındım.''

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem