Oytun Erbaş: Doğru işler yaparsam Türkiye'nin Elon Musk'ıyım

Koronavirüs salgını Türkiye’ye gelmeden önce yaptığı „Bu hastalık Türk insanına bulaşmaz“ sözleriyle hafızlara kazınan Doç. Dr. Oytun Erbaş, „Eğer doğru işler yaparsam Türkiye’nin Elon Musk’ıyım“ dedi.

Koronavirüs salgını Türkiye’ye gelmeden önce yaptığı „Bu hastalık Türk insanına bulaşmaz“ sözleriyle hafızlara kazınan Doç. Dr. Oytun Erbaş, dikkat çeken bir açıklama daha yaptı. Mekanın Sahibine Geldik adlı YouTube kanalında konuşan Erbaş, yaptığı çalışmalarla literatüre çok şey kattığını öne sürdü. Erbaş, „Ben, 80 yaşındaki bir Türk bilim adamının yapacağını 40 yaşındayken yaptım. Önümde daha 40 sene var“ diye konuştu. Erbaş, konuşmasının devamında ise „Eğer doğru işler yaparsam Türkiye’nin Elon Musk’ıyım“ dedi.

Cinsel merak açıklaması

Erbaş aynı programda bir başka dikkat çeken açıklamada daha bulundu. Çocukların bilim insanı olmasının en önemli ayağının 'merak etmek' olduğunu söyleyen Erbaş, "Bu da cinsel meraktır. Bir çocuk, anne babasının cinsel hayatını merak etmiyorsa, içeride ne yaptıklarını merak etmiyorsa ondan bilim insanı olmaz" dedi.

Etiketler :