Oyuncu Melisa Döngel kendisini taciz eden babasını 15 yıl hapse mahkum ettirmiş

Oyuncu Melisa Döngel kendisini taciz eden babasını 15 yıl hapse mahkum ettirmiş

Oyuncu Melisa Döngel’in babasının cinsel istismarına uğramasıyla ilgili detaylar, Yargıtay’da bekleyen dava dosyasında ortaya çıktı. Döngel’e annesi bile inanmamış.

Melisa Döngel babasının cinsel istismarına lise 1’nci sınıfta okurken maruz kaldı. Döngel, başından geçenleri ilk olarak annesi N.D.’ye anlattı. Ancak N.D. kızına inanmadı, şikâyetçi olmamasını istedi. İstismarın üzeri ilk böyle örtüldü. Döngel, sonunda dayanamayarak 18 Ocak 2017’de polise başvurdu ve babası A.D.’den şikâyetçi oldu. Gözaltına alınan ve ardından tutuklanan A.D. kızının kendisine iftira attığını iddia etti.
Hürriyet’te yer alan habere göre Döngel, yaşananları şöyle anlattı:
“Babam sürekli oyunculuğumu bitirmekle, okuldan almakla tehdit ettiği için bir şey diyemiyordum. Kendimi öldürmeye bile kalktım. Artık tahammül edecek sabrım kalmadı. Dik durmaktan sıkıldım. Bir şey olmamış gibi yaşamaktan çok yoruldum. Kendimi 30 yaşında gibi hissediyorum. Gitmek istedim, kardeşimi düşündüm.”
HAPSE ÇAPTIRILDI
A.D. 2017’de çocuğun cinsel istismarı suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. İstinaf mahkemesi de cezayı uygun buldu. A.D.’nin başvurusuyla dosya temyiz için Yargıtay’a gönderildi ve karar için bekleniyor. Döngel, ayrıca kız kardeşinin velayeti için babasıyla davalık.

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa