Oyuncu Turhan Kaya’nın oğlu Theo Kaya: Doğal ölüm yazıyor ama…

Oyuncu Turhan Kaya’nın oğlu Theo Kaya: Doğal ölüm yazıyor ama…

Tanınmış oyuncu Turhan Kaya’nın geçtiğimiz günlerde vefat etmesinin ardından hakkında çeşitli spekülasyonlar çıkmıştı. Oğlu Theo Kaya, yaptığı açıklamada

Tanınmış oyuncu Turhan Kaya’nın geçtiğimiz günlerde vefat etmesinin ardından hakkında çeşitli spekülasyonlar çıkmıştı. Oğlu Theo Kaya, yaptığı açıklamada babasının koronavirüsten kaynaklı hayatını kaybettiğini, ancak kendilerinden saklandığını ileri sürdü.

Ünlü oyuncu Turhan Kaya’nın geçtiğimiz günlerde vefat etmesinin ardından hakkında çeşitli spekülasyonlar çıkmıştı. Oğlu Theo Kaya, yaptığı açıklamada babasının koronavirüsten kaynaklı hayatını kaybettiğini, ancak kendilerinden saklandığını ileri sürdü.

Jurnal Türkiye’nin haberine göre; babasına öncelikle Numune Hastanesi’nde astım başlangıcı teşhisi konulduğunu ve bununla ilgili tedaviye başlanıldığını söyleyen Theo, daha sonra durumu ağırlaşınca Sultan Abdulhamid Han Hastanesi’ne götürüldüğünü ve burada acile alındığını ve yatış verildiğini belirtti.

Burada iki kez koronavirüs testi yapıldığı ikisinin de negatif çıktığı yönünden kendilerine bilgi verildiğini belirten Theo Kaya, babasının öksürük ve ateş belirtileri olmadığını, annesi ve kız kardeşi ile birlikte kaldığını söyledi.

Hastanenin kendisine babasının koronalı olmadığını söylemelerinden sonra babasının salgından etkileneceği endişesine kapıldıklarını hastaneye ilettiklerini söyleyen Theo Kaya, hastanenin, babasını koronavirüslü hastalarla aynı odada tutulmadığını, güvende olduğunu söylediğini belirtti. Theo Kaya, babasının telefonuyla, hastanedeki hasta odalarının bütün kapılarının açık olduğunu ve iki doktorun ve hemşirelerin her odayı gezdiğini, herhangi bir önlem alınmadığını söylemesiyle hastanenin söylediklerinin doğru olmadığını ileri sürdü.

Daha sonra babasının kendisini araması üzerine yoğun bakıma alındığını öğrendiğini belirten Theo, burada hastanenin kendisine çeşitli ve farklı farklı bilgiler verdiğini söyledi.

“ÖLÜM BELGESİNDE BULAŞICI HASTALIK (DOĞAL ÖLÜM) YAZIYOR“

Babasının vefatına kadar kendilerine hiçbir şekilde babasında koronavirüs olduğuna dair bilgi verilmediğini belirten Theo, ölüm belgesinde “Ölümün Şekli” başlığının altında “Bulaşıcı Hastalık (Doğal Ölüm)” yazıldığını ifade etti.

“CENAZE GÖTÜRÜLÜRKEN GÖREVLİLER KENDİ ARALARINDA ‘POZİTİF’ DİYE KONUŞTULAR”

Ayrıca Theo, cenaze götürülürken ise görevlilerin kendi aralarında “pozitif” diye konuştuklarını fakat pozitifin ne olduğunu sorduklarında kendilerine cevap verilmediğini, cenazesinin koronavirüs nedeniyle vefat eden kişilerin defnedildiği mezarlığa, özel giysili görevliler tarafından gömüldüğünü ve bunun görevlilere görünmeden kısa bir videosunu çektiklerini söyledi.

Son Dakika Haberleri