Özcan Deniz itirafıyla gündeme gelen şarkıcı Yeliz kimdir?

Özcan Deniz itirafıyla gündeme gelen şarkıcı Yeliz kimdir?

Bir zamanların popüler şarkıcısı Yeliz, Özcan Deniz ile büyük bir aşk yaşadıklarını itiraf etti. Peki, Şarkıcı Yeliz kimdir, kaç yaşında?

YouTube'da  Armağan Çağlayan'ın programı 'Dur Bi Dinle'ye konuk olan Yeliz, evliliğini ve Özcan Deniz ile yaşadığı büyük aşkı anlattı. Yeliz, 'Bu Ne Dünya Kardeşim', 'Yalan' ve 'Ağla Kalbim' gibi şarkılarıyla 80'li yıllara damga vurmuştu. Peki, ünlü şarkıcı Yeliz kimdir?

Fatma Yeliz Eker veya kısaca Yeliz, 12 Aralık 1957 tarihinde dünyaya geldi. İtalyan Lisesi'nden arkadaşı Nilüfer'in desteği ile müzik hayatına başladı. 1975 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali'nde ikinci olan Yeliz, yarışmadan sonra yayınlanan 45'likleri ile Türk pop müziğinin en sevilen seslerinden biri oldu. Bir tarafında "Bu Ne Dünya" diğer tarafında "Yalan" isimli şarkıların yer aldığı 45'liği dönemin en çok satan plağı oldu. 1983 yılında evlendiğim zaman müziğe 7 yıl ara verdi. 

"Özcan Deniz ile 12 gün evden çıkmadık"

- Çok aşık oldum. 12 gün evden çıkmadık. Özcan Deniz yeni piyasaya çıkıyordu, şimdiki gibi rahat değildi. Rahmetli Hilmi Topaloğlu da onay vermemişti. Ayrılmak zorunda kaldık. Sonu olmayacağı için bitti. Babamın dizine yatıp ‘Çok acı çekiyorum’ dediğimi hatırlıyorum.

ozcandeniz-tiop.jpg

1978'den 1988'e kadar arabesk ve fantezi müzik dalında çalışmalar yapan ve pop müziğe döndüğü 1992 albümü "Haklıydın" sonrasında müzik hayatına bir süre ara veren Yeliz, 2007 yılında "Haykırdım Sessizce" isimli albümü ile müzik dünyasına geri döndü. (Kaynak-tv100)

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Magazin