Özdağ ve Koca arasında ‘Soylu’ atışması

Özdağ ve Koca arasında ‘Soylu’ atışması

Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kendisini arayarak bir paylaşımı hakkında bilgilendirmesinden sonra, “Bütün bakanların SS gibi küfürbaz olmadığını öğrendik” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Twitter hesabından Hatay Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde Acil’deki nöbetçi doktorların Türkçe bilmeyen Suriyeli doktorlar olduğunu iddia eden bir paylaşım yaptı. Özdağ, ardından paylaşımı alıntılayarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın konuyla ilgili kendisine ulaştığını belirterek Acil’de iki Türk iki Suriyeli doktor çalıştığını açıkladı. Koca’nın Suriyeli doktorlarında Türkiye’de eğitim gördüklerini bilgisini aktardığını söyleyen Özdağ, “Kendisine ilgisi için teşekkür ederim. Bütün bakanların SS gibi küfürbaz olmadığını öğrendik” dedi.

“KABUL EDİLEMEZ”

Ümit Özdağ’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef aldığı paylaşımına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tepki gösterdi. Fahrettin Koca, yanlış bilgiyi düzeltmesi için Ümit Özdağ’ı aradığını belirterek, “Ama düzeltme metninizde konuyla ilgisi olmayan bir bakan arkadaşıma sataştınız. Nezaketsizlik, düzeltme olarak kabul edilemez!” dedi.

“HATA YAPMADIM”

Özdağ, Koca’nın tepki gösterdiği paylaşımını alıntılayarak, Nezaket dersi bermeniz gereken ben değilim” dedi. Özdağ’ın paylaşımı şöyle:

“Verdiğiniz bilgiyi kamuoyu İle paylaştım, teşekkür ettim. SS’nin konu İle alakası yok.Benimle var.Nezaket dersi vermeniz gereken ben değilim.Ayrıca ben hata yapmadım, vatandaşın derdini naklettim.Sizin aramanız gereken Reyhanlı’da sayıları iyice azalmış Türk vatandaşları”

ÜMİT ÖZDAĞ VE SÜLEYMAN SOYLU ARASINDA NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kaçak göçmenler ve sığınmacılar hakkında çıkışları ile gündem olan Ümit Özdağ’ı hedef alarak, “Soros çocuğudur ve operasyon çocuğudur” dedi.

Ümit Özdağ, Soylu’nun ifadelerine tepki göstererek İçişleri Bakanlığı’nın önüne ‘tek başına ve silahsız’ geleceğini bildirdi. Özdağ, verdiği tarih ve saatte bakanlığın yakınına gitti lakin güvenlik güçleri bakanlığının önüne gitmesine izin vermedi. Özdağ, bulunduğu noktadan açıklama yaparak, “Sen kriminal bir adamsın bu görevin bittiği zaman sen tutuklanacaksın kardeşim bunun sen de farkındasın sen Cumhuriyet tarihinin en büyük kriminalisin” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem