Özdağ'dan Bahçeli'ye sert yanıt: Türk halkı tehdit edilmekten hoşlanmaz!

Özdağ'dan Bahçeli'ye sert yanıt: Türk halkı tehdit edilmekten hoşlanmaz!

MHP Lideri Bahçeli, 100 bin imzayla Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili "Bu 100 bin kişinin içerisinde eğer FETÖ, PKK desteğiyle veya buna benzer imkanlarla bir aday taraması yapılacaksa o zaman FETÖ'nün seçmendeki siyasi ayağının...

MHP Lideri Bahçeli, 100 bin imzayla Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili "Bu 100 bin kişinin içerisinde eğer FETÖ, PKK desteğiyle veya buna benzer imkanlarla bir aday taraması yapılacaksa o zaman FETÖ'nün seçmendeki siyasi ayağının hangi aday etrafında toplandığı hakkında bir kanaat oluşabilir'' dedi.

Bahçeli'nin açıklaması üzerine gözler, 20 milletvekilinin imzası ile cumhurbaşkanı adyı gösterilebilecekken "100 bin imza ile aday olacağım" diyen Meral Akşener ve İYİ Parti'ye çevrildi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin sözleriyle ilgili Cumhuriyet'e konuştu.

Özdağ, şunları söyledi: 

"Devlet Bahçeli, açık bir şekilde demokratik hakkını kullanmak isteyen seçmeni, terör örgütü üyeliği ve sempatizanlığı zanna altında bırakacak bir açıklama yapmıştır.

Bu açıklamayı kabul etmek mümkün değildir. Bahçeli’nin bu açıklaması, İyi Parti’nin vermiş olduğu demokrasi ve hukuk mücadelesinin ne kadar haklı olduğunu bir kez daha ortaya koymaktadır. Bahçeli bu sözleriyle, imza vermeyi değişik nedenlerle gündeminde tutmayan insanları imza vermeye sevk edecektir. Türk halkı tehdit edilmekten hiç hoşlanmaz!"

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem