Özelleştirme kurbanı çiftçi isyan etti: Sizin vicdanınız sızlamıyor mu?

Özelleştirme kurbanı çiftçi isyan etti: Sizi... Çiftçi Ali İhsan Yılmaz şeker pancarını tarladan toplayamadığı için isyan etti. Çorum Şeker Fabrikası satılmadan önce herhangi bir

Çiftçi Ali İhsan Yılmaz şeker pancarını tarladan toplayamadığı için isyan etti. Çorum Şeker Fabrikası satılmadan önce herhangi bir sorunları olmadığı söyleyen Yılmaz, fabrikanın özelleştirilmesinden sonra pancarını satamadığını, tarlada kaldığını ve borç batağında olduğunu ifade etti.

TELE1'den Oğuzhan Poyrazoğlu'nun haberine göre, Cumhuriyet tarihinde ilk defa şeker pancarının tarlada kaldığını ifade eden Ali İhsan Yılmaz, haciz ve icralarla boğuştuğunu boçları nedeniyle 2 ay hapis cezası aldığını ifade etti.

Çiftçi Ali İhsan Yılmaz şunları söyledi:

Burası Çiftçi Ali İlhan Yılmaz’ın pancarını sökmek istemiyor dedikleri tarla. Cumhuriyet tarihinde ilk kez çiftçinin şeker pancarı tarlada kalıyor

Biz pancarımızı ekerken sözleşme imzaladık. Sözleşmeli pancar ekmek ne demek? Alım garantisi olan pancar demek. Özelleştirilen şeker fabrikasından bana pancarın söküm programına uymamış dediler.

Çiftçiye 3 tane avans verilir bunlar bir ekim avansı iki sulama-gübreleme avansı üç söküm avansı. Biz devletten ekin avansını ve sulama-gübreleme avansını aldık sonra şeker fabrikası özelleştirildi ve şirket bize söküm avansını vermedi.

Bize pancar ekmediniz dediler, gelin gösterelim dedik gelmediniz. Geldiğiniz zamanda biz bilmiyorduk dediniz. Şirket fabrikayı satın aldıktan sonra kantarları satın almadı.

Pancarda yaprak hastalığı var her ay dört kere kontrol etmen gerekirdi gelmediler bu sözleşmede var. Sözleşmeye göre hastalığa karşı ilacı vermeleri gerekirdi.

Biz garibanız bizim arkamızda devlet yok. Şirket yetkilileri bizi tehdit ettiler.

Şirket bize vermesi gereken yüzde 20’lik küspeyi vermedi yüzde 8’ni verdi yüzde 12’si yok. Bu şirket bize vermediği küspeyi de pancar fiyatından daha fazla bir meblaya piyasaya sattı.

Bize geçen yıllarda ton başına 55TL taşıma ücreti veriyorlardı bunu 38 TL’ye düşürdüler. 190 km uzaklıktaki fabrikaya taşıma ücreti yetmiyor. Para benim cebimden çıkıyor.

Sonuç ne oldu bize haciz yolladılar. Ali İhsan Yılmaz’ın kapsına hacizler icralar geldi. Pancarımın ücretini almadan mahkemeye verdiler, bana 2 ay ceza çıktı ben 2 ay cezaevinde yatacağım. Sizin vicdanınız sızlamıyor mu?

Çorum Şeker Fabrikası’nın yönetimini Safi Holding aldı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda yapılan ihalede ilk olarak Çorum Şeker Fabrikası’nın ihalesi yapıldı. İhaleyi, Safi Katı Yakıt 528 milyon lira bedelle kazanmıştı.

"Özelleştirme kurbanı çiftçi isyan etti: Sizin vicdanınız sızlamıyor mu?" haberi, 13 Mart 2019 tarihinde yazılmıştır. Ekonomi kategorisi altında bulunan Özelleştirme kurbanı çiftçi isyan etti: Sizin vicdanınız sızlamıyor mu? haberi 2019 yılına aittir. Bu haberin yanı sıra sayfamızda birçok güncel bilgi ve son dakika haberler yer almaktadır. Özelleştirme kurbanı çiftçi isyan etti: Sizin vicdanınız sızlamıyor mu? 2024 konusundaki bu haber içeriği objektif bakış açısının yansımasıdır. Ekonomi konusunda 23 Mayıs 2024 tarihlidir, bugüne ait güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter ve Facebook sayfalarımızdan takip edin.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON HABERLER
 1. 21:23 İçtiğimiz sulardaki her kapak rengi bir anlam taşıyormuş
 2. 21:22 Ayak yaraları meğer bu hastalığın belirtisiymiş!
 3. 21:20 Özgüveninizi artırmak için bu renk giysiler giyin!
 4. 21:19 Asgari ücret orada 30 Bin TL oldu: Darısı bizim başımıza!
 5. 21:19 Bakan Şimşek, vergi kaçakçılarını ihbar edenlere ikramiye verileceğini duyurdu
 6. 21:17 İlaç nerede saklanmalı: İşte ideal ilaç saklama yerleri!
 7. 21:16 Ay'ın hareketleri bizi ne kadar etkiliyor?
 8. 21:14 Evdeki bitkilerin can düşmanı!
 9. 21:11 Emeklilik hayallerini süsleyen 10 saklı cennet!
 10. 21:10 Ajax, Francesco Farioli'yi gündeme getirdi!
 11. 21:10 Son 53 yılın en sıcak nisan ayıymış!
 12. 21:08 Ali Koç büyük bir sevinç yaşadı: Müjdeyi duydu ve boynuna sarıldı!
 13. 21:08 23 Mayıs 2024 renkli dolunay: Neler getirecek?
 14. 21:06 Astrologdan müjde: Aşkın altın çağı başlıyor!
 15. 21:04 Sıcak havalarda çayı azaltın: Vücuda 5 etkisi ortaya çıktı!
 16. 21:03 Dolar yatırımcılarına soğuk duş! Kapalıçarşı'da yıllar sonra olağanüstü bir durum meydana geldi
 17. 21:03 Arabanızdaki sigara yanığı için onarma yöntemi!
 18. 21:00 Ciltteki kolajen eksikliğini anlamak için 3 basit yöntem!
 19. 20:59 Midenin asitinin fazla ya da ekslk olduğunu öğrenmenin kolay yolu!
 20. 20:48 Koç Holding, 2024 yılının ilk çeyreğine ilişkin finansal performansını açıkladı
Ekonomi Haberleri