Özer’le tartışma yaşayan AK Partili milletvekilleri Dönmez’e de ulaşmakta sıkıntı yaşıyor

Özer’le tartışma yaşayan AK Partili milletvekilleri Dönmez’e de ulaşmakta sıkıntı yaşıyor

Erdoğan’ın uyarılarına rağmen AKP’de “Atanmış-seçilmiş” tartışması bitmedi. AKP’li milletvekilleri elektrik faturalarının yüksekliği ile ilgili şikâyetleri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e aktarmakta “sıkıntı yaşadıklarını” ifade ediyor.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre; 2023 seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabineye “neşter vuracağı” belirtiliyor. Bu kapsamda geçen haftalarda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin görevden alınacağı gündeme geldi. Bakan Dönmez’in “görevden alınacağı” iddialarının arkasında ise Adalet ve Kalkınma Partisi içindeki “atanmış-seçilmiş” tartışması ve “partili vekillerle iletişimsizlik” olduğu kaydediliyor. 

Erdoğan’ın “doğrudan parti içine mesaj verdiği ve kabine toplantılarında bakanları sık sık “milletvekillerinin taleplerine yanıt verilmesi” için uyardığı” belirtiliyor.

Yüksek faturalar karşısında sahada yurttaşlarla buluşan milletvekillerine, faturaların yükseliği ile ilgili sayısız şikâyet geldiği, o dönem bu şikâyetlerin birçoğunu bakanlığa aktarmada “sıkıntı yaşadıklarını” söyleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika