Özgür Özel, 'Biden Açıklaması' yapan Fahrettin Altun'a tepki gösterdi!

Özgür Özel, 'Biden Açıklaması' yapan Fahrettin Altun'a tepki gösterdi!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un "Biden'ın 'muhalefetle el ele Erdoğan'ı devireceğiz' sözlerine, konunun muhatabı muhalefet hala net bir cevap veremedi." şeklinde konuşmasına teğki gösterdi.

Özel, "Senin milli iradeyle ne ilgin var. Atanmışsın ve hadsizsin. Millet hem senin hem senin gibi liyakatsizleri atayanın haddini ilk sandıkta bildirecek" dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD'nin Demokrat Parti başkan adayı Joe Biden'in açıklamalarına tepki göstermedikleri iddiasıyla muhalefet partilerini eleştirmesine CHP'li Özgür Özel'den yanıt geldi. Altun'a Twitter hesaabı üzerrinden "Pergolacı, sansürcü ve Altunmakas" ifadeleriyle yüklenen Özel, "Senin milli iradeyle ne ilgin var. Atanmışsın ve hadsizsin. Millet hem senin hem senin gibi liyakatsizleri atayanın haddini ilk sandıkta bildirecek" diye yazdı. 30 Mart'ta yapılan ancak AKP'nin itirazları sonucu 23 Haziran'da tekrarlanan İstanbul seçimlerinin tarihini paylaşan Özel, "Bekle geliyoruz" dedi.

NE OLMUŞTU?

ABD'deki başkanlık seçimlerinde Donald Trump'a rakip olan Joe Biden, New York Times’a Ocak ayında verdiği röportajda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için “Türk muhalif liderler Erdoğan’ı yenmeli. Bu darbeyle değil seçim süreciyle olmalı” ifadelerini kullanmıştı. Biden “Bence şu an ona farklı bir şekilde yaklaşmalıyız ve muhalif liderliğini desteklediğimizi açıkça göstermeliyiz” yorumunu yapmıştı. "Hep bir ağızdan ‘7 ay niye beklediniz' diye soruyorlar. Sizi bekledik" ifadelerini kullanan Altun şunları kaydetmişti: "Biden'ın "muhalefetle el ele Erdoğan'ı devireceğiz" sözlerine, konunun muhatabı muhalefet hala net bir cevap veremedi. Hep bir ağızdan "7 ay niye beklediniz" diye soruyorlar. Sizi bekledik. O konuşmayı siz de biliyordunuz biz de. Biz konuştuk. Siz neden sustunuz? Muhalefetin Biden'ın ifadelerine onca zaman neden tepkisiz kaldığını da söyleyelim. Madem kendileri buna cevap veremedi, cevabını da biz verelim: Karşı karşıya kaldığımız şey, "Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin" sendromudur. Çağrımız, milli iradeye saygılı olunmasıdır." Özel: Bekle geliyoruz

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler
Politika