Özgür Özel: Süleyman Soylu, İçişleri Bakanı ama suç işleri bakanı gibi çalışıyor

Özgür Özel: Süleyman Soylu, İçişleri Bakanı ama suç işleri bakanı gibi çalışıyor

Özgür Özel: Muhtıralara karşıysanız muhtırayı verenin altına zırhlı araç çekmeyecektiniz.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin grup toplantısında 104 emekli amiralin yayınladığı bildiriden 'darbe' çıkarımı yapılmasına ilişkin "Bütün darbeler CHP'nin iktidara en yakın olduğu zamanlarda yapılmıştır" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Özel, 103 emekli amirali bildirisine ilişkin konuşurken, "Bildiri ne suçtur, ne de CHP'nin bildirisidir" dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Yargıtay Başsavcılığı kapalı olmasına rağmen gizli bilgilere eriştiğini öne süren Özel, "Süleyman Soylu İçişleri Bakanı’dır ama suç işleri bakanı gibi çalışmaktadır" ifadesini kullandı. Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde: "Darbelerden bu ülke çok çekti. Anlaşılan o ki 'Cumhurbaşkanı bir partinin tarafıdır' sözlerinden darbe çıkaranlar şimdi emekli amirallerin attıkları imzadan, yaptıkları uyarıdan darbe çıkarıp emir komuta zinciri içinde bütün yapıların buna inanmasını bekliyorlar. CHP olarak söylüyoruz: Bütün darbeler CHP’nin iktidara en yakın olduğu zamanlarda yapılmıştır. Bütün darbeler CHP güçlenirken, halktan yana bir umut artmışken yapılmıştır. Süleyman Soylu ağzıyla ‘Bu bildiriyi yazanlar FETÖ’den ayrı değildir’ dediler. Biz hiçbir muhtırayı mazur görmedik, arayı hoş tutmadık. Partilerinin sözcülerine güvenmiyorlar, bol bol İletişim Başkanı’nı konuşturuyorlar. Bildiri ne suçtur, ne de CHP'nin bildirisidir. Ama bu ülkede herkes gibi emekli askerlerinde söz söyleme hakkı vardır. Madem emekli askerler konuşmayacak, bugünden itibaren Hulusi Akar ne iş yapmaktadır?"

"SÜLEYMAN SOYLU SUÇ İŞLERİ BAKANI GİBİ ÇALIŞMAKTADIR"

"Süleyman Soylu İçişleri Bakanı’dır ama suç işleri bakanı gibi çalışmaktadır. Kendisine emanet edilen yetkilerini bir partinin lehine bir partinin aleyhine kullanmaktadır. Kendisine emanet edilen yetkilerini bir partinin lehine bir partinin aleyhine kullanmaktadır. O gün Yargıtay Başsavcılığı kapalı olmasına rağmen Soylu, Yargıtay’ın elindeki gizli bilgilere eriştiğini söylemiştir. Ancak devletin bütün anahtarları Erdoğan’ın belinde takılıdır. Geceleyin AKP’ye anahtar lazım oluyor, reisin belinden anahtar alıp Yargıtay’ı açıyorlar."  

Erdoğan ve Soylu, 104 amiralin 4 tanesi CHP’li çıktığını söyledi. İçerde yatan FETÖ’cülerin sivil imamları, büyük imamlarının 104’üne bakalım. Bunların kaç tanesi AKP üyesi? Hepsi AKP’nin üyesiydi, militanıydı. 

Politika