Özhaseki: Depremzedeler enkazdan çıkarılırken 'Partisine bakın' diyen ahlaksızlar var

Özhaseki: Depremzedeler enkazdan çıkarılırken 'Partisine bakın' diyen ahlaksızlar var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurmuş olduğu Malatya'da görevlendirilen belediye başkanları ile bir araya geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurmuş olduğu Malatya'da görevlendirilen belediye başkanları ile bir araya geldi. Felaket döneminde fark gözetmenin ayıp bulunduğunu söyleyen Özhaseki, "Böyle bir şeyi akıldan geçirmek bile bana nazaran insanlık suçudur fakat ne yazık ki dışarıda kimi zaman görüyoruz; depremzedelere yardım edilirken, enkazdan çıkarılırken bile 'Partisine bakın' diyen ahlaksızlar var, bu memlekette" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, zelzele bölgesi olan Malatya'ya görevlendirilen 30 belediye başkanlarıyla bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi tesisinde düzenlenen toplantıya Özhaseki'nin yanı sıra belediye başkanları, milletvekilleri ve belediye görevlileri katıldı. Özhaseki, büyük afetle karşı karşıya olduklarını dile getirdi. Deprem felaketinin direkt 11 ili etkilediğini hatırlatan Özhaseki, "Şu ana kadar 47 bin canımız kaybettik. Hayat durdu adeta. Daha önce böyle afetle karşılaşmamıştık. 600 binin üzerinde bağımsız birim yıkılmış vaziyette veya ağır hasarlı" diye konuştu.

Depremden etkilenen Gaziantep hariç öteki şehirlerde endüstri tesislerinin durma noktasına geldiğini kaydeden Özhaseki, "Depremin etkilediği 11 vilayetin ihracat sayıları 20 milyar doların üstünde. Gaziantep hariç neredeyse öteki illerdeki endüstri tesisleri durma noktasına gelmiş. Böyle bir afetin olduğu bir yerde siz halen bunu küçümserseniz sonrasında da siyasal rant elde edebilmek için geziler düzenlerseniz size de ayıp olur herhalde. Böyle büyük bir afetin altından bu millet kalkabilir, oldukça şükür" dedi. Antakya'nın Defne bölgesinde AK Parti'nin oyunun düşük bulunduğunu da söyleyen Özhaseki, "Defne'nin yanı sıra Samandağ'da aynı şekilde. Meclis üyemiz bile yok fakat bizim Kocaeli Belediye'miz şu anda Defne'de hizmet ediyor. Samandağ'da bizim ak belediyelerimiz var. Ayrım gözetmek bu dönemde ayıptır. Böyle bir şeyi akıldan geçirmek bile bana nazaran insanlık suçudur fakat ne yazık ki dışarıda kimi zaman görüyoruz; depremzedelere yardım edilirken, enkazdan çıkarılırken bile 'Partisine bakın' diyen ahlaksızlar var, bu memlekette. Biz birliğin çimentosu olmaya devam edeceğiz. Bizim 850 belediyemizin 250 kadarı şu anda kardeş belediye konumunda bu bölgede hizmete devam ediyorlar. 250 belediyemiz Malatya'nın da Adıyaman'ın da Kahramanmaraş'ın da Antakya'nın da hizmetindeler. Gaziantep'te de varlar, Osmaniye'de de varlar. 250 belediyemiz. Diğer belediyelerimiz de yardım yapıyorlar" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.