Özhaseki, operasyondan değil sahtekarlığın ortaya çıkmasından rahatsız...

Özhaseki, operasyondan değil sahtekarlığın ortaya çıkmasından rahatsız...

AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye adayı Mehmet Özhaseki, Millet İttifakı'nın adayı Mansur Yavaş'a yönelik siyasi operasyondan rahatsız değil ancak sanık için "Keşke sanık sahtekarlığı ortaya çıkmasaydı" ifadelerini kullandı.AKP'li...

AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye adayı Mehmet Özhaseki, Millet İttifakı'nın adayı Mansur Yavaş'a yönelik siyasi operasyondan rahatsız değil ancak sanık için "Keşke sanık sahtekarlığı ortaya çıkmasaydı" ifadelerini kullandı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AKP kurmaylarının ve iktidar medyasının, CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ı topyekun hedef tahtasına oturtması ve Erdoğan’ın “Mansur Yavaş seçimlere girebilse dahi, seçimden sonra bunun bedelini kendisi ödeyeceği gibi bedelini Ankaralılara da ödetme durumuna düşürür” sözleri iktidarın Ankara’yı kaybetmesinin işaretleri olmuştu.

AKP’nin Ankara adayı Mehmet Özhaseki de Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programında benzer bir işaret verdi.

ÖZHASEKİ YAVAŞ'IN SEÇİM KAMPANYASI YAPMASINI İSTEMEDİ

Mansur Yavaş’ın seçimi kazandığına dair oluşan algının sorulduğu Özhaseki, “Eğer Mansur Yavaş öndeyse otursun çayını kahvesini içsin, niye oradan oraya koşturuyor?” diye bir karşılık verdi.

İktidarın Yavaş hakkındaki suçlamalarını ve yargı kartını devreye sokmasını da değerlendiren Özhaseki, “Keşke bu sanık sahtekarlığı ortaya çıkmasaydı, keşke onu işleyen insanlar benim adımı karıştırmasalardı. Çünkü ben 3 aydır meydanlardayım. Son 10 güne kadar projelerim dışında tek bir cümle bile etmedim” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika