Özkök’ten AKP’li Zengin’e tarihi kapak: Hadi kafanızdan CHP tarihini sildiniz, Erbakan’ı da mı sildiniz?

Özkök’ten AKP’li Zengin’e tarihi kapak: Hadi kafanızdan CHP tarihini sildiniz, Erbakan’ı da mı sildiniz?

Eski başbakan Bülent Ecevit’e yönelik, “Sizin Bülent Ecevit değil mi Clinton’ın karşısında el pençe duran” diyen AKP Milletvekili Özlem Zengin'e tepki...

Eski başbakan Bülent Ecevit’e yönelik, “Sizin Bülent Ecevit değil mi Clinton’ın karşısında el pençe duran” diyen AKP Milletvekili Özlem Zengin'e tepki gösteren Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, "Hadi kafanızdan CHP tarihini sildiniz. O tarihi kararı alırken yanında olan ve milletvekilliğini yaptığınız partinin ilk temellerini atan rahmetli Necmettin Erbakan’ı da mı sildiniz” dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, eski başbakan Bülent Ecevit’e yönelik, “Sizin Bülent Ecevit değil mi Clinton’ın karşısında el pençe duran” ifadesini kullanan AKP Milletvekili Özlem Zengin’e bugünkü köşesinden tepki gösterdi.

Zengin’in o dönem 5 yaşında olduğunu vurgulayan Özkök, “Belli ki kafasında bir fotoğraf var. O fotoğraf da kendisine bu ülkenin tarihini unutturmuş Bugün Kıbrıs Türkü özgürlük içinde yaşıyorsa o tarihi ben hatırlatayım. Bu ülke bundan 45 yıl önce, Cumhuriyet tarihinin en önemli savaşının kararını verdi. Hadi kafanızdan CHP tarihini sildiniz. O tarihi kararı alırken yanında olan ve milletvekilliğini yaptığınız partinin ilk temellerini atan rahmetli Necmettin Erbakan’ı da mı sildiniz. Nasıl bir hafıza resetlemesidir bu” dedi.

Özkök’ün yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Hanımefendi…

Tarih Türkiye’nin tarihi, sizin 2003 yılında siyasete atılmanızla başlamadı…

Ve sizinle bitmeyecek…

O gün 5 yaşında olmanız, size böyle bir vefasızlık hakkı vermiyor

Atatürk’üyle, İnönü’süyle, Celal Bayar’ıyla, Adnan Menderes’iyle, Süleyman Demirel’iyle, Bülent Ecevit’iyle Turgut Özal’ı, Alpaslan Türkeş’i, Necmettin Erbakan’ı ile bu ülkeye büyük hizmetler yapan insanlar yazdı bu ülkenin tarihini… Bugün de yazılmaya devam ediyor.

Eğer yarın bugüne de vefasızlık edilmesini istemiyorsanız… Lütfen düne karşı saygılı ve vefalı olun.

Ve bilin ki… Siz belki o tarihe bir nokta olarak bile kalmayacaksınız, ama o insanlar hep kalacak…

Çünkü tarih sizin hafızanız kadar kısa ve vefasız değil…”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika