Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır? Dr. İbrahim Yılmaz Anlatıyor

Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır? Dr. İbrahim Yılmaz Anlatıyor

Ozon tedavisi hakkında...

 

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon tedavisi, iltihaplanma ile daha iyi başa çıkmak için bağışıklık sistemini değiştirme potansiyeline sahiptir. Birçok insan iltihaplanmaya neden olan koşullardan muzdariptir. Bu nedenle bağışıklık sistemine destek olmak amacıyla ozon tedavisi önerilmektedir. Yan etkisi bulunmayan bu tedavi, birçok ülke ve kıtada yaygın şekilde uygulanmaktadır. Doktor İbrahim Yılmaz’ın sağlık merkezinde bir doktor gözetiminde bu tedaviye sizlerde erişim sağlayabilirsiniz.

2005 yılında yapılan bir çalışmada, düzenli ozon tedavisi, oksidatif stresi düzenleyerek bu inflamasyon belirteçlerini azaltmada etkiliydi. Ozon, bir immünomodülatör görevi görerek astım, artrit ve Chron hastalığı gibi inflamatuar durumların yönetimine yardımcı olabilir.

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Ozon tedavisi, monoterapi veya diğer tedavileri tamamlayıcı bir tedavi olarak tedavi amaçlı vücutta ozon (O3) uygulamasıdır.

Tıbbi kullanım için ozon, saf oksijenin (O2) hem yüksek voltajda hem de yüksek frekansta elektrik çarpmasıyla geçirilmesiyle elde edilen bir oksijen-ozon karışımıdır. Özel bir elektrotıp ekibi tarafından gerçekleştirilen bu kimyasal reaksiyon, patolojiye ve tedaviye göre farklı konsantrasyonlarda ozon içeren bir gaz üretir. Gaz, vücutla temas ettiğinde, doymamış yağ asitleri ile reaksiyona girerek onları oksonidlere ve daha sonra terapötik kimyasal değişiklikler üreten peroksitlere dönüştürür.

Ozon Tedavisi Ne İşe Yarar?

Ozon gazı antioksidan ve bağışıklık sistemini düzenleyici olarak etki gösterir. Bozulmuş organ fonksiyonlarını düzeltir. Bakteri, mantar ve virüsler üzerinde durdurucu ve öldürücü etkiye sahiptir. Süperoksit Dismutaz adlı vücutta kanseri uyaran molekülleri durduran maddeyi ve TGF-Beta isimli vücut iskeletini oluşturan kemik ve kıkırdak iyileşmesini tetikleyen maddeyi artırır.

Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Doktor İbrahim Yılmaz, ozon tedavisinin büyük sağlık sorunları olmayan herkese uygulanabileceğini belirtmektedir. Bir doktor gözetiminde bu tedavinin uygulanması gerektiğinin altını çizmektedir. Genel halsizlik, kronik yorgunluk, otoimmün hastalıklarda bağışıklık sisteminin düzenlenmesi amacıyla, kas-tendon yaralanmalarında, eklem kireçlenmelerinde enjeksiyon şeklinde görülen hastalara uygulanabilmektedir.

Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanamaz?

Dr. İbrahim Yılmaz sağlık merkezinde eğer masif kanama durumlarında, graves gibi tiroid hastalıklarında, G6PD enzim eksikliği hastalarında, malign hipertansiyon hastalığında, ağır trombositopenide durumlarını hastada gözlemlenmişse, uygulama yapmamaktadır.

Dr. İbrahim Yılmaz Kimdir?

İlk, orta ve lise eğitimini Konya’da tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Türkiye Ege Üniversitesi Tıp fakültesinde tamamladı. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Doğal tedavi yöntemlerine oldukça merakı vardır. Kendi hastalığının tedavisi için üniversite 2. sınıfta bitkisel tedavi uygulaması ile doğal tedavi ve sağlık üzerine çalışmaları başladı.

Sosyal medyada takip etmek için Instagram kullanıcı adı: dr.ibrahimyilmaz olarak ulaşabilirsiniz.

T.C Sağlık Bakanlığı’nda mecburi hizmetini Gaziantep’te 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde acil serviste çalışarak tamamladı.

Doğal tedavi ve sağlık alanlarında uzmanlıklarını geliştirdi. Tedavide aslında esas olan vücutta ana sistemlerde unutma sorununun ve yenilenme eksikliğinin giderilmesi gerekliliğiydi. Bunu en layığı ile yapan fıtratla uyumlu olan bitkisel tedavi merkezli doğal tedavi yöntemleriydi.

Doğal tedavi yöntemleri olan Ozon tedavisi, sülük tedavisi, Fitoterapi, TMS tedavisi, hacamat tedavisi, Proloterapi, PRP, Manyetik Alan tedavisi, Yüksek Yoğunluklu Lazer tedavileri, Enjeksiyon tedavileri ve Kolon Hydroterapi ile ilgili kurs ve seminerlere katıldı.

2009 yılı itibarı ile bilimsel çerçevede profesyonel olarak Ozon tedavisi ve diğer doğal tedavileri uygulamaktadır. 2011-2015 yılları arasında İzmir de kendi muayenehanesinde on binlerce hastası ile çalışmalarına devam etmiştir.

2015 yılı itibariyle memleketi Konya da kliniğinde hastalarına şifa vesilesi olmaya devam etmektedir. Sizlerde Doktor İbrahim Yılmaz’ın sağlık merkezine gelerek doğal şifa yöntemleri ve metotları hakkında bilgi alabilirsiniz.

https://www.instagram.com/dr.ibrahimyilmaz/

https://dribrahimyilmaz.com/

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam