Pakistan'da Sevgililer Günü mahkeme kararıyla yasaklandı

Pakistan'da Sevgililer Günü mahkeme kararıyla yasaklandı

Paskistan'da İslamabad Yüksek Mahkemesi, 14 Şubatta yapılacak Sevgililer Günü kutlamalarının yasaklandığını duyurdu. Mahkemeye 'İslam'a karşı olduğu' gerekçesiyle Abdul Waheed isimli bir yurttaş başvurduPakistan’da ülke...

Paskistan'da İslamabad Yüksek Mahkemesi, 14 Şubatta yapılacak Sevgililer Günü kutlamalarının yasaklandığını duyurdu. Mahkemeye 'İslam'a karşı olduğu' gerekçesiyle Abdul Waheed isimli bir yurttaş başvurdu

Pakistan’da ülke genelinde 14 Şubat Sevgililer Günü kutlamaları yasaklandı. İslamabad Yüksek Mahkemesi, kutlamaların ''İslam’a karşı’ olduğu gerekçesiyle yapılan talebi onayladı.

Hindustan Times’da yer alan habere göre 14 Şubat etkinliklerinin yasaklanmasına dair yapılan talep Abdul Waheed isimli bir yurttaş tarafından yapıldı. Talep, Sevgililer Gününün İslami geleneklere uygun olmadığı ve bu nedenle reklamların ve sosyal medya paylaşımlarının yasaklanması gerektiğini içeriyor.

Kararı kabul eden mahkeme, ülke genelinde Sevgililer Günü etkinliklerinin durdurulması, ve kutlama yasağı getirilmesi kararı verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya