Paris Saint Germain'e transfer olan Messi'nin formaları ilk 24 saatte 832 bin adet sattı

Paris Saint Germain'e transfer olan Messi'nin formaları ilk 24 saatte 832 bin adet sattı

Arjantinli yıldız Lionel Messi, bir konuda daha rekor kırdı. Yıldız futbolcunun PSG'ye transfer olmasının ardından yapılan forma satışlarında dünya rekoru geldi.

Barça'dan ayrılarak PSG'ye transfer olan Lionel Messi'nin formaları ilk 24 saatte 832 bin adet satıldı. Fransız ekibinin bu satışlardan kasasına yaklaşık 133 milyon Euro girdiği belirtildi.

Tarihin gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları arasında gösterilen Lionel Messi, 21 yıllık Barcelona kariyerine nokta koyduktan sonra PSG'nin yolunu tutmuştu. Arjantinli'nin Fransız temsilcisinde senelik olarak yılda 71 milyon Euro, vergiler çıkarıldığında ise net 40 milyon Euro kazanması bekleniyor. Fakat Paris ekibi, bu rakamı sadece forma satışlarından çıkardı. 34 yaşındaki futbolcunun formalarının, ilk 24 saatte 832 bin adet satıldığı belirtildi. Yani ortalama 160 Euro olan formalardan PSG'nin kasasına toplamda 133 milyon Euro (1.3 milyar TL) girdi.

Ronaldo'nun rekorunu kırdı

Messi'nin transferinden geçen süre içerisinde satılan formaların dünya genelinde de 1 milyonu geçtiği bildirildi. Arjantinli futbolcu, ezeli rakibi Cristiano Ronaldo'yu geride bıraktı. Ronaldo, Juventus'a transfer olduğunda ilk 24 saat içerisinde 520 bin adet forma satışı olmuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor