Paris'te bıçaklı terör saldırısı: Ölü ve ağır yaralılar var

Paris'te bıçaklı terör saldırısı: Ölü ve ağır yaralılar var

Cüneyt AYRAL / PARISParis’in orta yerinde bıçaklı saldırı sonucunda bir kişi öldü,2 ağır yaralı ve iki de hafif yaralı var. Saldırgan etkisiz hale getirildi. Opera mahallesinde meydana gelen olayda polis son derece soğuk kanlı...

Cüneyt AYRAL / PARIS

Paris’in orta yerinde bıçaklı saldırı sonucunda bir kişi öldü,2 ağır yaralı ve iki de hafif yaralı var. Saldırgan etkisiz hale getirildi. Opera mahallesinde meydana gelen olayda polis son derece soğuk kanlı davranarak olayın büyümesini engelledi.

'ALLAHU EKBER' DİYEREK SALDIRMIŞ

Saat 21 de Monsigny sokağında meydana gelen olaya polis anında müdahelesi ederek saldırganı etkisiz hale getirdi.  Fransız polisi bıçaklı saldırganı vurarak öldürdü.

YARALILAR HASTANEYE KALDIRILDI

Saldırganın kuzey afrikalı olduğu sanılıyor ancak üzerinde hiçbir kimlik olmadığı için kimliği bilinemiyor. Saldırganın saldırmadan önce “Allahu ekber'' diye bağırdığı Paris Cumhuriyet savcısı tarafından açıklandı. Savcı araştırmanın başladığını bildirdi.

IŞİD SALDIRIYI ÜSTLENDİ

Olayın yaşandığı bölgede derhal psikolojik danışma merkezi kuruldu, yakın metrolar kapatıldı ve polis kontrolleri arttırıldı, çünkü öldürülen saldırganın yalnız olup olmadığı bilinmiyor. Bu nedenle Paris polisi ve terörle mücadele ekipleri Fransa’nın başkentinde üst düzeyde önlemler almaya başladılar. Cumartesi akşamı hayli kalabalık olan 2inci bölgede meydana gelen olaydan sonra kurulan psikolojik danışma ünitesinde 4 kişi tedaviye alındı.

Sakallı, uzun saçlı olduğu öğrenilen saldırganın yoldan geçen herhangi birisine saldırmış olduğu ve öldürdüğü görgü tanıkları tarafından açıklandı.

Polis saldırganın hakkında bilgi toplamaya çalışıyor, ancak saldırda kullanılan bıçaktan ve saldırganın cesedinden başka herhangi bir bilgiye şimdilik ulaşılamadı. Bu akşam saat 21 de Pais’in en işlek yerlerinden birsi olan Opera mahallesinde meydana gelen ve bir kişinin öldüğü olayı IŞİD üstlendi. 

IŞİD tarafında üstlenilen dün geceki Paris saldırısını gerçekleştiren ve ölü olarak ele geçirilen saldırganın Çeçen kökenli olduğu açıklandı. Fransız polisi tarafından izlenmekte olduğu aktarıldı. Ağır yaralanan iki kişi ameliyata alınarak kurtarıldığı elimize geçen son bilgiler arasında.

Olay yerinden fotoğraflar

paris1.pngparis3.pngparis4.pngparis5.pngparis6.pngparis7.pngparis8.pngparis9.png

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya