''Parti’ye sırtını dönmeyen yol arkadaşları’yla kutlayacak

''Parti’ye sırtını dönmeyen yol arkadaşları’yla kutlayacak

Hileli Başkanlık referandumunun ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AKP Genel Başkanı seçilmesinin ardından ilk kuruluş yıldönümü kutlaması için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.Kutlamalar için AKP’de görev...

Hileli Başkanlık referandumunun ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AKP Genel Başkanı seçilmesinin ardından ilk kuruluş yıldönümü kutlaması için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

Kutlamalar için AKP’de görev yapmış eski-yeni tüm isimlere davetiye gönderilecek. Programa parti teşkilatlarının yanı sıra bakanlar, milletvekilleri, il ve belediye başkanları, kurucular ve delegeler ile eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin gibi “yol arkadaşları'' davet edilecek.

SİNCAN ÖZEL OLARAK SEÇİLDİ
Hürriyet'ten Erdinç Çelikkan'ın haberine göre programa Erdoğan’ın daha önce “Partiye sırtını dönen kimse iflah olmadı'' ifadesiyle tepki gösterdiği AKP’den istifa eden, ayrılan isimler ise davet edilmeyecek. Erdoğan için büyük önem taşıyan kuruluş yıldönümü programı için Ankara’nın Sincan ilçesi özel olarak seçildi. 28 Şubat sürecinde 1997’de tankların yürütüldüğü Sincan’daki Harikalar Diyarı’nda yapılacak programda AKP’nin 16 yıllık geçmişinden kesitlerin yer alacağı sinevizyon gösterisi izletilecek.

''İKİ ÖNEMLİ SEÇİM’ VURGUSU
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 seçimlerine dikkat çekeceği konuşmasında parti teşkilatlarına “AK Parti bir vefa hareketidir. 2019 yılında iki önemli seçim yaşayacağız. Seçimlere kadar AK Parti’yi bugünlere getiren gelenekleri unutmadan, mütevazı şekilde tüm vatandaşlarımıza ulaşacağız. Biz milletin partisiyiz. Milletle olduğumuz sürece yalnız kalmayacağız'' vurgusu yapacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Binali Yıldırım ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile halkı sahneden selamlayacak. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika