Pek çok popüler oyun yakında PlayStation VR2’ye geliyor

Pek çok popüler oyun yakında PlayStation VR2’ye geliyor

Sony kısa bir süre önce bir açıklama yayınlayarak yeni sanal gerçeklik başlığı PlayStation VR2’nin daha çıkışta yirmiden fazla “büyük” oyuna sahip olacağını duyurmuştu.

Şirket, PlayStation’ın geleceği hakkında paylaşımlarda bulunduğu State of Play etkinliğinin sonuncusunu PlayStation VR için düzenleyerek bu konuda ciddi olduğunu göstermişti. Nitekim öyle de oldu. Şirketin son State of Play etkinliğinde VR oyunları hakkında önemli açıklamalar yapıldı.

Yeni PlayStation VR başlığının fiyatı ya da çıkış tarihi hakkında net bir açıklama yapılmasa da, daha çıkışta bu başlıkla oynanabilecek ilk oyunlar duyuruldu. Bu oyunların başında Resident Evil Village ve Horizon gibi popüler yapımların VR versiyonları geliyor. Ama bunlar sadece ilk göze çarpanlar. Çünkü sadece bunlar değil çok sayıda oyun VR meraklılarına sunulacak.

PlayStation VR2

PlayStation VR’a çıkacak olan Horizon oyunu, VR’a özel olarak geliştirilen Horizon: Call of the Mountain olacak. Capcom ise Resident Evil Village’a VR desteği sunmak için bir VR yaması hazırlayacak. Resident Evil 7’de olduğu gibi Village’ın da VR versiyonu PlayStation’ın VR başlığına özel olacak. Capcom, Resident Evil Village’ın VR versiyonu için bir çıkış tarihi açıklamadı. Ancak yayınlanan tanıtım videosu oyunun neredeyse hazır olduğunu gösteriyor.

PlayStation VR2’ye gelecek bir diğer oyun da Hello Games tarafından hazırlanan No Man’s Sky olacak. Oyunun halihazırda PlayStation VR ve PC üzerinden oynanabilen bir VR versiyonu bulunuyor. Bu yüzden stüdyonun sadece bu versiyonu VR2’ye uyarlamasının yeterli olacaktır.

VR2’ye gelen bir diğer VR oyunu da The Walking Dead: Saints and Sinners: Retribution olacak. Retribution VR oyuncularına açık dünyada geçen bir zombi oyunu sunacak.

 

App Store’da 1.5 milyar dolarlık dolandırıcılık engellendi

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji