Penguen kanalı CNN Türk’ten İmamoğlu'na sansür kararı!

Penguen kanalı CNN Türk’ten İmamoğlu'na sansür kararı!

Gezi Parkı olayları başladında penguen belgeseli göstermesi ile bilinen CNN Türk'ün, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'na sansür uyguladığı belirtildi. İmamoğlu’nun ekibi CNN Türk yönetimine...

Gezi Parkı olayları başladında penguen belgeseli göstermesi ile bilinen CNN Türk'ün, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'na sansür uyguladığı belirtildi. İmamoğlu’nun ekibi CNN Türk yönetimine programa katılmak istediklerini belirtti. Fakat kanal yönetimi İmamoğlu’nu ücretli olarak yapılan “Seçim Tırı” programına yönlendirdi.

Doğan Medya’yı Demirören’lerin satın almasıyla birlikte, grupta bulunan kanalların yayın çizgisi de değişti. 31 Mart seçimleri yaklaşırken dengeli bir yayın politikası izlemesi beklenen CNN Türk, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na haberlerinde çok az yer veriyor.

CNN Türk’ün Buket Aydın’la 40 adlı programına 3 büyükşehirin adayları katıldı. İzmir’de Nihat Zeybekci ve Tunç Soyer, Ankara’da Mehmet Özhaseki ve Mansur Yavaş programa konuk olurken, İstanbul’da ise sadece Binali Yıldırım programa davet edildi.

Gercek Gündem’de yer alan habere göre; İmamoğlu’nun ekibi CNN Türk yönetimine programa katılmak istediklerini belirtti. Ancak kanal yönetimi İmamoğlu’na ücretli olarak yapılan “Seçim Tırı” programını adres gösterdi.

Ekrem İmamoğlu’nun diğer ana akım haber kanallarında programlara katılmışken, CNN Türk’ün kapıları kapatması dikkat çekici.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika