Pentagon'dan 'UFO' raporu! Fotoğraf sızdı

Pentagon'dan 'UFO' raporu! Fotoğraf sızdı

ABD'li bir savaş pilotunun 2018 yılında çektiği, tanımlanamayan bir cisme ait olan fotoğraf basına sızdırıldı.

UFO'lar (Unidentified Flying Object - Tanımlanamayan Uçan Obje) Pentagon'dan sızan bir fotoğraf nedeniyle bir kez daha gündemde... 

Pentagon'un bu yönde araştırmalar yapan birimi konu ile ilgili bir rapor hazırladı. İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, raporda 2018 yılında ABD'li bir savaş pilotu tarafından çekilen ve tanımlanamayan bir cisme ait olan fotoğraf da yer alıyor. 

2.jpg

Söz konusu fotoğraf geçtiğimiz günlerde sızdırılmıştı. Fotoğrafta Atlantik Okyanusunun 35 bin feet yukarısında üçgen şeklinde bir obje görülüyor. 

Fotoğrafı çeken pilotun Pentagon raporunda yer alan ifadesinde cismin takip edilemeyecek bir hızda gözden kaybolduğu bilgisine yer veriliyor. Fakat Pentagon basında çıkan iddialar hakkında resmi bir açıklamada bulunmadı. 

Pentagon, geçtiğimiz dönemde UFO görüntülerini araştıracak yeni bir gözlem birimi kurmuştu. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Pentagon Sözcüsü Susan Gough, ekibin resmi adının Tanımlanamayan Hava Fenomenleri Çalışma Grubu olduğu açıklamıştı.

3.jpg

Tanımlanamayan Hava Fenomenleri Çalışma Grubu'nun görevi ise sanılanın aksine uzaylıların peşine düşmek değil, tanımlanamayan obje ve olayların doğasını ve kaynağını araştırmak olarak belirlenmişti.

Pentagon, donanma pilotlarının görev sırasında kayda aldıkları UFO (Unidentified Flying Object - Tanımlanamayan Uçan Obje)  olduğu öne sürülen uçan cisimler hakkında görüntüleri geçtiğimiz aylarda yayınlamıştı.

4.jpg

Pentagon, daha önce özel bir şirket tarafından yayınlanan görüntülerdeki uçan cisimlerle ilgili "tanımlanamayan uçan nesneler" ifadesini kullanmıştı.

Yayınlanan üç videodan ilkinin 2004, diğer ikisinin 2015'te kaydedildiği belirtilirken, görüntülerin kamuoyunu aydınlatmak amacıyla paylaşıldığının altı çizilmiş, videolardaki uçan cisimlerin niteliğine yönelik bilgi olmadığı ve bunların tanımlanamayan statüde kalmaya devam ettikleri aktarılmıştı.

5.jpg

Geçtiğimiz dönemde ABD'nin Savunma Bakanlığının 2007-2012 yılları arasında bir UFO tanımlama  programını fonladığı belirlenmişti.

Uzun zamandır tartışma konusu olan ve UFO'ların varlığını kanıtladığı iddia edilen fotoğrafların sırrı aradan geçen zamana rağmen hala çözülmüş değil. 

0000000.jpg

JAPONYA SAVUNMA BAKANI KONO'DAN UFO DİREKTİFİ

Kyodo ajansına göre, SDF birliklerine gönderilen bildiride, ülke güvenliğini tehdit eden tanımlanmamış uçan nesne görülmesi halinde uygulanacak direktifler açıklandı.   
Bakan Kono, UFO'lara rastlanması ya da ülke hava sahasına girdiğinin görülmesi halinde, askerlerden nesnenin fotoğraf ile görüntüsünü almaları ve bu verileri analize göndermelerini talep etti. 

Halktan edinilecek UFO görüntülerinin de analiz edilmesi istenilen bildiride, drone teknolojisinden beslenen gayri nizami uçakların da bu kapsamda yer alacağı kaydedildi. 

Kono, geçmişte ¨Açık konuşursam, UFO'lara inanmıyorum¨ demişti. Savunma Bakanlığı verilerine göre, daha önceki kayıtlarda SDF askerlerinin UFO'larla karşılaştığı bilinen bir vaka yok. 

Dünya