Perinçek: Aralık ayında Suriye’ye gitmeyi planlıyoruz

Perinçek: Aralık ayında Suriye’ye gitmeyi planlıyoruz

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, iş insanı Ethem Sancak ile ertelediği Suriye ziyaretine ilişkin açıklama yaptı. Perinçek, Suriye ziyaretinin aralık ayı içerisinde gerçekleştirmeyi planladıklarını belirti.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek kısa bir süre önce, iş insanı Ethem Sancak ve Vatan Partisi heyetiyle birlikte Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın davetlisi olarak Suriye'ye gideceklerini açıklamıştı.

Sonrasında yapılan açıklamada ise Suriye Devlet Başkanı’nın programındaki yoğunluk gerekçe gösterilerek ziyaret başka bir tarihe ertelenmişti. Vatan Partisi’nin kurultay süreci nedeniyle de ziyaret gerçekleştirilmemişti. Kurultay sürecinin tamamlanması ile birlikte Suriye ziyareti yeniden gündeme geldi.

Sputnik’e  konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek Suriye ziyaretiyle ilgili planlama çalışmasının sürdüğünü belirterek “İki tarafın takvimin uymaması nedeniyle ziyaret gerçekleştirilememişti. Önümüzdeki gündemde oraya gideceğiz. Tarih bir hafta on gün içinde netleşecek. Aralık ayında tahmin ediyorum ziyaret olacak” dedi.

Etiketler :