Perinçek: Paldır küldür seçim olmaz

Perinçek: Paldır küldür seçim olmaz

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Doğu Perinçek, erken seçime karşı olmadıklarını, ancak 'paldır küldür' seçim yapıldığını söyledi. Perinçek, "Gazi Meclis şehit Meclis oldu. Meclis kendi kendisini şehit etti....

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Doğu Perinçek, erken seçime karşı olmadıklarını, ancak 'paldır küldür' seçim yapıldığını söyledi. Perinçek, "Gazi Meclis şehit Meclis oldu. Meclis kendi kendisini şehit etti. İki parti başkanı Meclisin yetkilerini gasp etti, Meclis de buna teslim oldu" dedi.

'MECLİS MAFYALAŞTIRILACAK'

Perinçek sözlerine, "Kimsenin, cumhurbaşkanı bile olsa erken seçim kararı alma yetkisi yok. 'Karar aldık' diyemezler. Önerebilirlerdi. Meclis gazi meclis karekterini burada korumadı. Erken seçime karşı değiliz ama paldır küldür seçim olmaz. Hakların kullanılmasına olanak vermeyen, hakların kullanılması için gerekli sürelerini hepsini yok eden bir seçimden sağlıklı sonuçlar alınmaz. Ne zaman, hangi sürede partiler ön seçim yapacak, adaylar hangi sürelerde kendilerini anlatacaklar. Ne olacak lider mafyaları oturup listeleri yazacaklar, liderlerinin tayin ettiği kişiler de meclise girecek. Meclis mafyalaştırılacak" diye devam etti.

'HALA UYUM YASALARI YOK'

Uyum yasalarının da çıkartılmadığını, anayasaya aykırılık bulunduğunu da savunan Doğu Perinçek, "En önemlisi 100 bin kişinin imzasını alanların aday olma hakkı var. Bu da çiğneniyor. Sayın bakalım 10 bin kişiyi, ne kadar zamana geçiyor, daha yöntem belli değil. Uyum yasaları çıkartılmadı. Anayasanın emrini yapmadılar, hala uyum yasaları yok. Uyum yasaları olmadığı için uyum yasaları hangi yöntemle kullanılacak, hiçbirisi belli değil. Yasaları çiğneyerek bir sürecin kapısını açtılar. Bir kargaşalık getiriyor. Vatan Partisi var, olağanüstü sürece girdik. Devrimle çözülecek Türkiye'nin sorunları. Devrimci yöntemlerle Türkiye sorunlarının çözüleceği döneme girdik. Vatan Partisi bu günlerin partisidir" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
GENEL