Perinçek'ten Davutoğlu'na yanıt ve davet!

Perinçek'ten Davutoğlu'na yanıt ve davet!

Doğu Perinçek, kendisi hakkında iddialarda bulunan Ahmet Davutoğlu'nu canlı yayında karşılaşmaya davet etti.

YouTube üzerinden yayın yapan Hadi Özışık'ın Perde Arkası adlı programına konuk olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'le ilgili birtakım iddialarda bulundu.

Davutoğlu, Doğu Perinçek'i 28 Şubat'ın ideologu olmakla itham etti ve "Bugün Erdoğan’ın kankası, beraberler. Benim anlayamadığım denklem de bu. Perinçek’in sermaye bağlantılarıyla Erdoğan’ın sermaye yakınlıklarına bakın bakalım, kimler çıkar? Türkiye, Doğu Türkistan’a neden ses çıkarmıyor, bir bakın bakalım kimler çıkar?” dedi.

Perinçek'ten Davutoğlu'na yanıt ve davet

Perinçek, Davutoğlu'nun bu iddiasına sosyal medya hesabından yanıt verdi. Davutoğlu'nu canlı yayında görüşmeye devam eden Perinçek, "Eski Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu, 18 Nisan 2021 günü bir youtube kanalında Vatan Partisi’ne, Ulusal Kanal’a ve Doğu Perinçek’e yönelik bazı iddialarda bulundu. Sayın Davutoğlu’na istediği televizyon kanalında, canlı yayında, milletimizin önünde Türkiye’nin sorunlarını ve iddialarını medenî ölçüler içinde görüşmeyi öneriyorum. Dikkat edilirse “tartışma” kavramını kullanmıyorum, görüşelim. Eğer Sayın Davutoğlu benimle kamuoyu önünde görüşmekten çekiniyorsa, Vatan Partisi’nin Genel Başkan Yardımcılarından biriyle de görüşebilir." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika