Pervin Buldan: Erdoğan söyleyemeyeceklerini Bahçeli’ye açıklatıyor

Pervin Buldan: Erdoğan söyleyemeyeceklerini Bahçeli’ye açıklatıyor

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Bahçeli’nin erken seçim çağrısına yönelik eleştirilerde bulundu. Buldan, " Erdoğan söyleyemeyeceklerini, kankası Bahçeli’ye açıklatıyor" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında sürpriz bir çıkış yaptı ve erken seçim çağrısında bulundu. Bu gelişmenin ardından açıklamalar peşi sıra gelmeye başladı. 

Bülent Tezcan’dan Bahçeli’ye: Hodri meydan!

"ERDOĞAN SÖYLEYEMEDİKLERİNİ BAHÇELİ’YE AÇIKLATIYOR"
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da, partisinin grup toplantısında MHP lideri Devlet Bahçeli’nin erken seçim teklifiyle ilgili eleştirilerde bulundu.

Bahçeli erken seçim çağrısı yaptı, Erdoğan saraya çağırdı

Buldan, "Devlet Bahçeli, Erdoğan’dan habersiz böyle bir kararı açıklayamaz. Erdoğan, tükürdüğünü yalamak istemiyor. Söyleyemeyeceklerini, kankası Bahçeli’ye açıklatıyor. OHAL varken bu ülke demokratik bir biçimde nasıl seçime gidecek? Eğer böyle bir karar aldıysanız, biz de HDP olarak hodri meydan diyoruz. Ve herkese çağrı yapıyorum. Bu ülkede AKP’yi devirmenin zamanı gelmiştir" dedi.
 

"OHAL’İ DEFALARCA UZATTILAR"
Buldan, grup toplantısında şu açıklamalarda bulundu: "16 Nisan Referandumu sonrası "Atı alan Üsküdar’ı geçti" demişti. İttifak yasası ile de atı çaldılar. İttifak yasası atı çalma yasasıdır.

Kendinden olmayan herkesi vatan haini ilan ettiler. Dolar 4 liranın üzerine çıkmış durumda. Binlerce işçi OHAL nedeniyle çıkarılan güvenlik soruşturmasıyla işinden edildi. HDP’yi demokratik siyasetin dışına atmaya çalıştılar. ’Çocuklar ölmesin’ diyen Ayşe öğretmen, bebeği ile birlikte cezaevine girecek. Oluk oluk kan akacak diyenler dışarıda. Bu ülkeye barış gelsin diyenler ne yazık ki cezaevinde rehin olarak tutuluyor.

Tek bir sözlerini tuttu bunlar. OHAL’i defalarca uzattılar. Arkadaşlarımız, yarın genel kurulda Türkiye’nin OHAL’den kurtulması için mücadele edecek. 

"AKP’Yİ DEVİRMENİN ZAMANI GELMİŞTİR"
Devlet Bahçeli 26 Ağustos’ta erken seçim yapılma teklifinde bulundu. Kendi açıklaması olarak kimse görmesin. Devlet Bahçeli, Erdoğan’dan habersiz böyle bir kararı açıklayamaz. Erdoğan, tükürdüğünü yalamak istemiyor. Söyleyemeyeceklerini, kankası Bahçeli’ye açıklatıyor. OHAL varken bu ülke demokratik bir biçimde nasıl seçime gidecek. Eğer böyle bir karar aldıysanız, biz de HDP olarak hodri meydan diyoruz. Ve herkese çağrı yapıyorum. Bu ülkede AKP’yi devirmenin zamanı gelmiştir."


 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem