Peskov: 2023’e kadar bekleriz

Peskov: 2023’e kadar bekleriz

ABD Başkanı Donald Trump'ı konuk eden Fox News sunucusu Bill O'Reilly'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e "Katil" demesi ve bu sözleri nedeniyle özür dilemek yerine "Bunun üzerinde çalışıyorum. Ama biraz zaman alacak. 2023...

ABD Başkanı Donald Trump'ı konuk eden Fox News sunucusu Bill O'Reilly'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e "Katil" demesi ve bu sözleri nedeniyle özür dilemek yerine "Bunun üzerinde çalışıyorum. Ama biraz zaman alacak. 2023 yılında tekrar bakalım" sözlerine Kremlin'den tepki geldi.

'2023 TAKVİMİMİZE BİR NOT DÜŞERİZ'

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov O'Reilly'nin kanalı 'tuhaf' bir konuma soktuğunu belirterek "Biz çok sabırlı ve naziğizdir. 2023 takvimimize bir not düşer, aynı ricayı tekrar yönlendiririz" dedi.

Yaşananların Rusya'dan ziyade Fox News için üzücü olduğunu belirten Peskov "Bu konuyu abartmak ya da büyütmek niteyinde değiliz. Fakat bir basın kuruluşunun çalışanı böyle ifadeler kullandığında, genel yayın yönetmeninin de bu konuyu sessizlikle karşılaması, o kuruluşa olumsuz bir özellik kazandırır" ifadelerini kullandı.

Dünya